Rejim Krizine Burjuva Çözüm Değil Proleter Çözüm” manşetli Ağustos 2022 sayımızın toplu dağıtımını gerçekleştirdik. Gazetemizi bulunduğumuz alanlarda kahvehane, dernek ve esnaflara ulaştırdık.

Gazetemizi dağıtırken içerikte de vurgulandığı üzere yaklaşan seçimlere karşın bağımsız bir hattın öne çıkarılması gerekliliği ve devrimci bir mücadele perspektifinin en önemli koşullarından birinin bağımsız bir seçim taktiği olması gerekliliğini öne çıkarttık. Bugün rejim krizinin derinleştiği bir atmosferde yaklaşan seçimlerde alınacak tutumun net olması şarttır. Cumhur İttifakı’ndan kurtulmak Amerikancı muhalefetin peşine kesinlikle takılmayacağını peşinen ilan eden bir adayla mümkün kılınabilir. İçerisinde bulunduğumuz süreçte devrimci bir hattan söz etmek ancak hiçbir turda düzen ittifaklarını desteklememekten geçebilir. Bugün öne çıkardığımız ve gazetemizin manşetinde de vurguladığımız üzere bağımsız bir tutumun takınılması gerekmektedir.

Bizler gazete satışımızı yaparken bu vurguları öne çıkartarak, Millet İttifakı’na hizmet etmeye denk düşen tutumlar ile birlikte iki turda da tüm ittifaklara oy vermeme çağrısını yükseltmekteyiz.

 

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Bağımsız Aday Göstermeyenler Devrimci Mücadeleden Bahsetmesin!


Anadolu Yakasından Komünistler