1 Mayıs Mahallesi semt pazarında ve mahalledeki esnaflara “Emekçilerin Kitlesel Eylemleri ile HDP’yi Savunalım” başlıklı 1 Mayıs özel sayımızı dağıttık. Yaklaşık 500 adet özel sayımı dağıtımı gerçekleştirdik. Özel sayı dağıtımımızı yaparken 1 Mayıs’ın salt işçilerin günü değil tüm emekçi ve ezilenlerin günü olduğunu, 1 Mayıs vb. günlerde sözümüz ona “salgın” bahanesiyle siyasi sorumluluklardan kaçınıldığını, bugün 1 Mayıs’ta HDP’yi savunalım şiarının yükseltilmesinin gerekliliğinin önemini vurguladık.

Bizlerin bu süreçte öne çıkardığımız şiarlarımızdaki 1 Mayıs’a giderken HDP’yi ve Rojava’yı savunalım vurgularımız Rojava’nın adını anmış olmak niyetiyle değil, Rojava’nın düşmanlarının ezilenlerin ve emekçilerin de düşmanları olduğunu ifade etmek amacıyla ortaya konmuştur.

Bugünkü 1 Mayıs sürecinin de ehemmiyeti ancak ve ancak bu kesimlerin gündemine Rojava’yı sokmak, Cumhur İttifakı’na karşı HDP’yi kitlesel eylemlerle savunmak, HDP’yi görünmez kılmak isteyenlere karşı bu savunmayı yükseltmektir.

Yaşasın 1 Mayıs! Bijî Yek Gulan!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler