Seçim tarihi netleştikten sonra, HDP ve onu destekleyen sol hareketle birlikte KöZ’ün arkasında duranlar olarak seçim çalışmalarına aktif bir şekilde katıldık ve bu çalışmaları sürdürmeye devam ediyoruz.

Seçim çalışmalarının startı verilmeden önce seçimler ve 1 Mayıs’a ilişkin çıkarmış olduğumuz özel sayılarımızın bulunduğumuz alanda yoğun bir dağıtımını gerçekleştirmiş, seçimlere dair görüşlerimizin propagandasını mahallemizdeki emekçilere ve sol hareketin militanlarına yapmaya çalışmıştık. 1 Mayıs Mahallesi’nin farklı bölümlerinde HDP’nin seçim bürolarının açılmasıyla birlikte seçim çalışmaları da bu yerelde başlamış oldu.  Seçimlere ilişkin çıkarmış olduğumuz planlamalar doğrultusunda bu seçim büroları ve ortak yapılacak olan seçim çalışmaları üzerinden faaliyetlerimizi olabildiğince güçlü yapmaya çalıştık. Bu çalışmalara dahil olurken kendi materyallerimizi ve yayınlarımızı yoğun bir şekilde kullandık.

İlk olarak bulunduğumuz alandaki her iki seçim bürosunun açılışlarına katılarak seçimlere dair çıkardığımız özel sayılarımızın ve İzmir’de HDP’den aday olan yoldaşımızın adına çıkan bildiriyi çoğaltarak dağıtımlarını gerçekleştirdik.

Ataşehir genelinde HDP adına açılan ortak stant çalışmalarına katıldık. Bulunduğumuz yerel civarında kurulan pazarlarda HDP’lilerle birlikte hem HDP’nin seçim materyallerini hem de kendi özel sayılarımızın dağıtımlarını gerçekleştirdik. Planlanan dernek ziyaretlerine vekil adaylarıyla birlikte katılarak buralarda yapılan konuşmalara eşlik ettik ve HDP’nin parlamentoya güçlü bir şekilde girmesinin neden gerektiğinin altını çizerek herkesi HDP’ye oy vermeye çağırdık.  Mahallemizdeki esnaf ziyaretlerine ve araçla yapılan sesli duyurulara da katılarak bu çalışmalara da dahil olduk. HDP’lilerle birlikte ortak yapılan bu çalışmaların dışında KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak mahalle emekçilerine yönelik ayrı bir ajitasyon çalışması da yürüttük. Seçimlere ilişkin çıkarmış olduğumuz özel sayıların ve İzmir’den aday olan yoldaşımızın bildirilerinin, birkaç sefer oldukça yoğun bir şekilde dağıtımlarını gerçekleştirerek kahvelerde, esnaflarda ve sokaklarda HDP’ye oy verin, meclisi AKP’den alalım çağrılarını yükselttik.  Özel sayılarımızın dağıtımını hem 1 Mayıs Mahallesi’nin tamamında, hem de Yeni sahra Barbaros ve Örnek mahallelerinde gerçekleştirdik.

Demirtaş afişleriyle birlikte KöZ imzalı olan ve “ Seni Başkan Yaptırmayacağız Meclisi AKP’den Alacağız ve Barajları Yıkalım Meydanları Dolduralım, Oylar HDP’ye” şiarlarını içeren ozalitlerimizi yoğun bir şekilde astık.

Seçim gününe dair olarak ta geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerde de sandık görevlisi olarak sorumluluk aldık. Hem tüm yoldaşlarımızı hem de çevremizde duranları bu işe dahil ettik.

Seçimlere kadar gerçekleşecek olan tüm ortak çalışmalarda azami düzeyde sorumluluk almaya ve kendi siyasi çizgimizi bu çalışmalara taşımaya gayret edeceğiz.

Seni Başkan Yaptırmayacağız, Meclisi AKP’den Alacağız!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler