1 Mayıs Mahallesi’nde 19 Aralık 2000’de cezaevlerindeki devrimcilere yönelik devletin saldırıları karşında devrimcilerin can bedeli karşılığında sergilemiş oldukları cezaevi direnişleriyle ilgili yazılama çalışması yaptık. Duvarlara “Örgütlü devrimcilerdi devrim için öldüler! Devrim için düşenler kavgamızda yaşıyor! 19 Aralık’ın hesabını soracağız! Yaşasın Komünistlerin Birliği!” sloganlarımızı yazdık.

19 Aralık’taki mücadele ve devrimci irade, yanlış bir stratejiden kaynaklanan yanlış taktiklerle de olsa, tasfiyeciliğe karşı bir mücadeleydi. KöZ’ün arkasında duranlar öncesinde ve sonrasında bireyciliğin ve insan hayatı vurgusunun yapıldığı bir dalganın ortasında örgüt ve devrim vurgusu yaptı. “Örgütlü devrimcilerdi devrim için öldüler!”

Bugün de böyle yapmaya devam ederek onları temel insan hakları için mücadele eden bireyler olarak görmek ve göstermek isteyenlere inat, insan hayatını hiçe sayan bir katliam vurgusu yapanlara inat, 19 Aralık’ı devrimcilerin barikat barikat çarpıştıkları bir direniş olarak görmeye ve göstermeye devam edeceğiz.

Örgütlü devrimcilerdi devrim için öldüler!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler