1 Mayıs Platformu’nun toplantılarına kurulduğu günden beri katılıyoruz. Platform, 1 Mayıs sonrası çalışmalarını 15-16 Haziran’a kadar sürdürme kararı aldı. 15 Haziran günü Kadıköy’de eylem yapma kararı aldı. Bu çalışma için belli havzalarda bildiri dağıtımı ve basın açıklaması yapma kararı verildi.

KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak, Tuzla Gemi Tersanesi önünde 1 Mayıs Platformu’nun 15-16 Haziran İşçi Ayaklanması’nın 51. yıl dönümü kapsamında bildiri dağıtımı çalışmasına katıldık. Çalışmanın ardından yapılan basın açıklamasında: “Büyük İşçi Direnişi’nin ışığında yeni bir döneme hazırlanma çağrısı yapıyoruz. Çürümüş düzenlerine karşı, örgütlenmeyi yükseltelim.”  vurgusu ön plana çıktı.

Komünist Enternasyonal’in geleneğinin taşıyıcısı bir devrimci önderliğin bulunmadığı koşullarda gerçekleşen 15-16 Haziran işçi ayaklanması, ne kadar devrimcilerin gayretleri sonucu yasal sınırların dışına taşsa da, bolşevik tipte bir partinin eksikliği sebebiyle devrimle taçlanmamıştır. KöZ’ün arkasında duran komünistler, tasfiyeci alışkanlıkların büyük çaplı bir ayaklanmaya önderlik edemeyeceği tespitinden yola çıkarak, bu topraklarda yaşayan emekçilerin ve ezilenlerin mücadelesini devrimle taçlandıracak, Komünist Enternasyonal’in ilk dört kongresini kendine rehber edinmiş devrimci partinin yaratılması için mücadele ediyor.

Bolşevizm Kazanacak!

Devrim için Devrimci Parti, Parti için Komünistlerin Birliği

Kadıköy’den Komünistler