Seçimleri beklemeyeceğiz kampanyamızın çalışmalarına korona salgını sürecinde de ara vermedik.  Seçimleri beklemeyeceğiz dedik, çünkü Türkiye solunun cumhurbaşkanlığı seçimleriyle daha da açığa çıkan ve son yerel seçimlerde zirveye ulaşan Amerikancı muhalefetin dümen suyuna takılma tutumu, eylem ve etkinliklerin iyice dibe vurmasına, sokak mücadelesinin adeta rafa kaldırılmasına sebep olmuştur. Son yerel seçimlerin ardından bu tutumlarını devam ettirerek, cumhur ittifakından kurtulmanın yolunun hala seçimlerden geçtiği yanılsamasını yaymaya ve ezilenleri, emekçileri millet ittifakının peşine takmaya devam etmektedirler. Platformumuzun, rejim krizi içerisinde cebelleşen ve iyiden iyiye güç kaybeden Erdoğan ve cumhur ittifakından kurtulmanın yolunun ise seçimler değil emekçilerin eylemli mücadelesi olduğunu vurgulayan ‘Seçimleri Beklemeyeceğiz Kampanyası’ şubat ayından beri devam etmektedir. Kampanyamızın bir dizi ayağı olmakla birlikte asıl yürütülen ayağı ise sokak çalışmaları ve emekçilerle buluşan çalışmalarıdır. O zamandan beri bu çalışmaların temposunda bir düşüş olmamış, platformumuz her koşul altında bu çalışmalarını sürdürmüş, cumhur ittifakından kurtulmanın yolunun ezilenlerin emekçilerin bağımsız birleşik eylemli mücadelesinden geçtiğini somut pratik çalışmalarıyla ortaya koymaya çalışmıştır.

Korona salgını başladığından bugüne, Türkiye Solunun neredeyse tamamı eylem etkinliklerini iptal ederken, platformumuz, aynı politik çizgisini korumuş ve salgından önce yaptıklarının gerisine düşmeyecek şekilde somut faaliyetlerine devam etmiştir.  Salgın döneminde bu faaliyetlerimizin bir parçası olacak şekilde 1 Mayıs Mahallesi’nde kampanya afişlerimizi tekrardan yoğun bir şekilde asarak, cumhur ittifakından kurtulmanın yolunun, millet ittifakına yedeklenmekten değil, eylemli mücadeleden geçtiği şiarlarımızı öne çıkardık. Afişleme çalışmamızın dışında kampanyamız için çıkardığımız özel sayımızın dağıtımını mahallemizde kurulan halk pazarında, 1 Mayıs Mahallesi emekçilerine dağıttık.

Bu düzenin kurumlarından birisi olan parlamentodan, ya da seçimlerden emekçilerin kurtuluşunun geçmeyeceğini mücadelenin her alanında öne çıkaracağız,  buna salık veren reformist parlamentarist akımlarla aramızdaki ayrım çizgilerimizi en kalın şekilde göstermeye devam edeceğiz.  71 Devrimci kopuşunu gerçekleştiren Denizlerin, Mahirlerin, İbrahimlerin; parlamentarizmin ve revizyonizmin bağrına sapladıkları hançeri asla elden bırakmayacağız.

Cumhur İttifakından Kurtulmak İçin Millet İttifakına Kapılma, Devrim Bayrağını Yükselt!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler