18 Haziran Pazar günü, saat 15.00’da, Birleşik Metal İş Sendikası Genel Merkez Toplantı Salonu’nda, Partizan ve Köz’ün konuşmacı olduğu “Elli Yıllık Bir Ayrım: Kaypakkaya ve Reformizm” başlığıyla gerçekleşen Hasan Coşkun Panelleri’nin on üçüncüsünün afiş ve davetiyesini Beşiktaş, Kadıköy ve Okmeydanı’ndaki kurumlara ulaştırdık.

Beşiktaş’ta Kaldıraç’a; Kadıköy’de ise Halkevi, TKH, SYKP, AKADER, EMEP, Devrimci Parti, Alınteri, TSİP, YSP, SMF, Umut-Sen, HDP, ESP, SGDF, SEP, BEKSAV’a gittik.

Gittiğimizde ulaşabildiklerimiz Beşiktaş’ta Kaldıraç; Kadıköy’de ise Alınteri, SYKP, TKH, EMEP, Umut-Sen, HDP, ESP ve BEKSAV oldu. Uğradığımız kurumlar ile Hasan Coşkun’un politik hayatını, komünistlerin parti birliği yolunda mücadele etmiş yoldaşımızı anmak adına bu panelleri neden düzenlediğimizi, panelin bu seneki konusunun Kaypakkaya ve reformizm ayrımı olmasının sebeplerini anlattık. Panelimizin afiş ve davetiyelerini uğradığımız kurumlara bırakarak stant açabileceklerini, panelin soru-görüş kısmında ise söz alabileceklerini ve katılımlarından mutluluk duyacağımızı belirttik.

14 Haziran Çarşamba günü ise Okmeydanı’ndaki kurumlara Hasan Coşkun Panelleri’nin afiş ve davetiyelerini bıraktık.

TKP, Halkevleri ve SODAP’ı “Elli Yıllık Bir Ayrım: Kaypakkaya ve Reformizm” başlıklı panelimize hem stant açabileceklerini hem söz alabileceklerini belirterek davet ettik. Yüz Çiçek Açsın Derneği, SOL Parti ve HDP’yi bulamadığımız için panel davetiyesini kapılarına bıraktık. Aynı zamanda Okmeydanı’nın birkaç yerine de panel afişlerimizi yapıştırdık.

Beşiktaş’tan Komünistler