6 Mayıs’ın yolu; THKO’dur, antiemperyalizmdir, sınıf işbirliği değil sınıf savaşının yoludur.
Seçimlere sayılı günler kala bundan önce olduğu gibi şu anda reformizm ve devrimcilik çizgileri keskin olarak belirginleşmektedir. Bugün Denizlerin mirasına sahip çıkmak bu militanların idam kararını onaylamış altılı masayı desteklemekten elbette geçmemektedir. Bu mirasa sahip çıkmak münhasıran seçimlere doğru ilerlerken “düzen ittifaklarına hiçbir turda oy yok!” şiarının somut ve soyut olarak öne çıkarmaktan geçecektir. Bugün emperyalistlerin işbirlikçilerini destekleyenlerin Denizlere sahip çıkamayacağı gibi yine seçimlerde karşı devrimcilere yedeklenenler 18 Mayıs’ı anamazlar.
Bu bilinçle, Köz’ün arkasında duran komünistler olarak Kadıköy’de “6 Mayıs Anti-Emperyalizmdir, Emperyalistlerin İşbirlikçilerini, Seçimlerde Destekleyenler Denizlere Sahip Çıkamaz!”, “Kaypakkaya, Devrimde ve Devrimci Örgütte Isrardır, Seçimlerde, Karşı Devrimcilere Yedeklenenler 18 Mayıs’ı Anamaz! içerikli ozalitlerimizi yaptık.

Bizler biliyoruz ki, onların geniş kesimler tarafından anılması hedeflerinin de aynı şekilde anlaşıldığı anlamına gelmemektedir. Onlar devrimci örgütlerin mensupları olarak değil “masum gençler” nitelendirmesiyle anmaktadırlar. Tasfiyeci, oportünist ve liberallere karşı Denizlerin, Kaypakkaya’nın mirasını sahipleniyoruz.

Örgütlü Devrimcilerdi, Devrim için Öldüler!

Devrimciler Ölür, Devrimler Sürer!

Kadıköy’den Komünistler