7 Ağustos Pazar günü “Çözüm Bizde, Savaşlara ve Sömürüye Hayır” şiarıyla Kartal’da HDP tarafından düzenlenen mitinge KöZ olarak pankartımızla, flamalarımızla ve dövizlerimizle katıldık.

Yürüyüş kolunun olmadığı mitinge pankartımızı açarak yürüyüş yaparak katıldık. “Kahrolsun Ezen Ulus Şovenizmi, Kürtlerin Düşmanı Burjuva İttifaklara İki Turda da Oy Yok!” pankartını taşıdığımız yürüyüş boyunca; “Kürtlere Özgürlük Kurdara Azadi, Demokrasi İçin Kürtlere Özgürlük, Demokrasi İçin Tek Yol Devrim, Özgürlük Savaşan İşçilerle Gelecek, Kürtlerin Esareti İşçilerin Esaretidir” sloganlarını attik. Miting alanına girişte pankartımızın içeriye alınması polis tarafından engellendi. Gerekçe olarak da bu pankartın miting öncesi emniyete bildirilmediğini gösterdiler. Gerekçenin bu olmadığı ise alanda bildirilmemiş de olsa kimi pankartların var olmasıyla ortaya çıkmıştı. Arama noktasında uzun süre pankartımız açık şekilde sloganlarımızı atarak bekledik. Miting görevlileri ve HDP’li vekiller pankartın içeriye alınabilmesi için gerekli çabayı göstermiş olsalar da kabul ettiremediler. En nihayetinde arama noktasına, pankartımıza ve mitinge müdahale etmek üzere çevik kuvveti getirdiler. HDP’li vekiller bize gelip pankartımızı toplamazsak mitinge müdahale edileceğini bildirdiler. Bu durum karşısında biz de örgütleyicisi olmadığımız bir mitingin polis tarafından sabote edilmesine vesile olmamak kaygısıyla pankartımızı toplama kararı aldık. Flamalarımızla ve dövizlerimizle miting alanına giriş sağladık.

Miting alanında yapılan konuşmalarda ana eksen cumhur ittifakına karşı seçimlerin bir kurtuluş kapısı olarak gösterilmesi üzerindeydi. Biz ise miting boyunca, sık sık “Seçimle Değil Devrimle Gidecek” sloganını attık. Ayrıca miting alanında zindanlardaki siyasi tutsaklar için; “Zindanlar Yıkılsın Tutsaklara Özgürlük” şiarını öne çıkardık. Alanda gazetemizin “Rejim krizine burjuva çözüm değil, Proleter çözüm” manşetli Ağustos sayısının yaygın satışını gerçekleştirdik.

Kürtlerin, Emekçilerin Düşmanlarına İki Turda da Oy Yok!

İstanbul’dan Komünistler