2015 yılında Suruç’ta işlenen katliamın üstünü göstermelik bir kararla örtmek isteyenlere karşı İzmir’de Emek ve Demokrasi Güçleri bileşenleri 25 Ekim’de Alsancak’ta itirazlarını yükseltti.

Suruç Katliamı davasının, davadaki tek tutuklu olan IŞİD üyesine müebbet hapis cezası verilerek kapatılmasına tepki gösterilen eylemde “Suruç katliamı dosyası kapatılamaz” pankartı açılarak, “Katil IŞİD, İşbirlikçi AKP”, “Katillerden Hesabı Gençlik Soracak” sloganları atıldı.

Açıklamayı İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri adına KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü okudu. Açıklamada  “Suruç’la başlayan katliamlar 10 Ekim Ankara Gar katliamı, Antep katliamı ile devam etti ve sayısız katliam gerçekleştirildi. Suruç davası gibi Antep davası da kapatıldı. 2015’den bugüne dek katliamın aydınlatılması için adalet mücadelesi yürütüldü. Sayısız gözaltı ve tutuklama saldırısına rağmen Suruç aileleri, yaralıları, tanıkları, avukatları ve devrimci-demokratik güçler ‘Suruç için adalet herkes için adalet’ mücadelesini yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. Bu kararın bizler için bir hükmü yoktur. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak, Suruç ve tüm katliamların gerçekten aydınlatılması için sokakta olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz” denildi.

AKP’nin 7 Haziran’dan sonra açtığı iç savaşın mağduru değil, ezilenlerin yürüttüğü haklı savaşın kazananı olmak için devrimci bir önderlik ihtiyacı artıyor.

İzmir’den Komünistler