Bağımsız Devrimci Sınıf Platformu’nun 6 Mayıs günü Ankara’da gerçekleştirdiği anma etkinliğine katıldık. “Düzene Karşı Devrim!” şiarıyla gerçekleştirilen anmada BDSP adına bir sözlü sunum yapıldı. Konuşmacı, 71 devrimci çıkışının TİP reformizminin etkisinden çıkanların gerçekleştirdiği bir kopuş olduğunu söyledi. Bu çıkışı bugün de sürdürmenin ancak kesintisiz bir mücadele ile olabileceğini dile getirdi. Bugün seçimlerin gündemin merkezinde olduğunu, kitlelerin de bu süreçte “AKP gitsin” diyerek sandığa sarılmalarının meşru olduğunu söyleyen konuşmacı; devrimciler içinse bunun nasıl mümkün olduğunun esas önem arz eden mesele olduğunu belirtti. Devrimcilerin düzen içi yöntemleri değil devrim yolunu esas alması gerektiğini söyleyen konuşmacı, parlamentonun ancak bir araç olabileceğini vurguladı.

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Biz de bu bölümde söz aldık. Denizleri anarken onların örgütlü devrimci kimliğini ön plana çıkarmanın, bir söyleşi ile bunun üzerinde durmanın oldukça kıymetli olduğunu dile getirdik. Bugün 71 devrimcilerinin yolundan gitmenin de ancak devrimde ve devrimci örgütte ısrar ederek mümkün olacağını vurguladık. Köz adına tüm katılımcıları selamladık.

Etkinliğin ardından katılımcılarla sohbet etme fırsatı bulduk. Köz’ün sona eren bağımsız cumhurbaşkanı adayı çalışmasından ve geçmiş 1 Mayıs’taki sınıf işbirlikçi havadan bahsettik. 8 Mayıs’ta Ankara’da gerçekleştireceğimiz 1 Mayıs değerlendirmesi etkinliğine arkadaşlarımızı da davet ettik.

Ankara’dan Komünistler