İşçi Emekçi Birliği’nin 19 Kasım’daki mitinginin çalışmalarını kuvvetlendirmek için Maltepe’de “Asgari Değil İnsanca Yaşam İstiyoruz” başlıklı işçi emekçi forumu düzenlenecek. Köz olarak İEB bileşenleri ile birlikte forumun örgütleyicilerindeniz. 22 Ekim Pazar günü saat 16.00’da Maltepe Beşçeşmeler’de gerçekleşecek forumun hazırlığını İEB bileşenleri dışında Maltepeden TİP’li arkadaşlarla da beraber yürütüyoruz. Hazırlık çalışmaları kapsamında şimdiye dek Maltepe pazarı ve Marmaray’da, Gülsuyu halk pazarında ve Huzurevi metro durağında el ilanları dağıttık. Dağıtım yaptığımız alanlarda sesli ajitasyonlarla forumun çağrısını emekçilere ulaştırdık:

“Bu topraklarda asgari ücret ya da ona yakın bir ücretle çalışan 10 milyon kadar emekçi yaşamakta. Aileleriyle birlikte düşünüldüğünde yaklaşık 30 milyon kişi asgari ücretle geçinmekte. “Kriz var”; diyerek emekçiler sefalet ücretine mahkum edilirken sermayedarlar kârına kâr katıyor. Onlar ve siyasi temsilcileri işçilerin sendika, sigorta haklarına saldırarak, göçmen-yerli işçi diye sınıfı bölmeye çalışarak elini güçlendirmeye çalışırken bir yandan da dört bir yanda direnen işçiler hak aramaya, meydan okumaya devam ediyor. İşçilerin, emekçilerin sefaletin sorumlularına karşı birleşik ve eylemli bir mücadele örme ihtiyacı yakıcılaşıyor.
Bizler, çıkarı bu ortak mücadelede bulunan işçilerin, emekçilerin hak ve taleplerini buluşturmak, onlara sefaleti dayatan bu düzenin asgari yaşamını değil insanca bir yaşamın emekçilerin hakkı olduğunu haykırmak için ASGARİ DEĞİL İNSANCA YAŞAM İSTİYORUZ forumunda buluşuyoruz.”

Gülsuyu’ndan Komünistler