HDP’nin 7 Ağustos Pazar Günü  “Çözüm Bizde Savaşlara ve Sömürüye Hayır” şiarıyla Kartal’da düzenleyeceği mitinge KöZ olarak katılacağız.
Mitinge; “Kürtlerin boynuna vurulan zincirleri ve kilitleri emekçilerin eylemli mücadelesiyle kıracağız, Demokrasi için Kürtlere Özgürlük, Demokrasi ve Özgürlük için Tek Yol Devrim” şiarlarını öne çıkaracağız.
Demokrasiden ve özgürlükten yana olanlar, Kürtlerin düşmanları olan Cumhur ittifakına da Millet İttifakına da yedeklenemezler. Bu yüzden mitinge “Kahrolsun Ezen Ulus Şovenizmi, Kürtlerin Düşmanı olan Burjuva İttifaklara İki Turda da Oy Yok” pankartıyla katılacağız. Seçimlerde emekçileri burjuva ittifakların peşine takmaya çalışanlar, başta Kürtler olmak üzere ezilenlerin emekçilerin lehine bir bir hat değil, aksine demokrasi ve özgürlük mücadelesinin önüne bir engel çekmektedirler. Bu engelleri göstermek ve aşmak için Komünistler üzerlerine düşen sorumlulukla hareket edecekler, bu mitinglere de aynı sorumluluğu alarak ve herkesi de bu sorumluluğu üstlenmeye davet ederek katılacaklardır.
Buluşma Yeri: Kartal Marmaray çıkışı
Tarih/ saat: 7 Ağustos Pazar/ 16:00
                                                                                         İstanbul’dan Komünistler