thumbnail of s 125 Temmuz 2021

Geçtiğimiz haftalarda, 1 Mayıs Mahallesi ve Tuzla’da, “Devrim Diyenler Önce Parti İhtiyacından Söz Etmeli, Devrim için Devrimci Parti” manşetli Temmuz ayı gazetemizin dağıtımını gerçekleştirdik. Gazete dağıtımını yaparken aynı zamanda siyasal gündemlerimizi taşımayı ve iki haftada bir gerçekleşen merkezi söyleşiler hakkında sohbet etmeyi amaçladık.

Ziyaretleri gerçekleştirirken, hem  7 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirmiş olduğumuz “Rojava’dan Kuzey Suriye Demokratik Federasyonuna” başlıklı panele davet ettik hem de panelin içeriğine de uygun olarak hazırladığımız broşürü dağıttık.

Yapılan ziyaretlerde, öne çıkardığımız noktalar, içerisinde bulunduğumuz süreçte, solun, sınıf mücadelesinde savrulup durduğunun açık olduğudur. HDP’ye yönelik saldırılarla başlayan son süreçte bu tablonun değiştirilmesini tek ve yegâne yolu da “devrim için devrimci parti” şiarında olacağıdır.

Gerçekleşecek olan söyleşinin çağrısı yaparken KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak özerklik ilanından itibaren Rojava’yı 21. yüzyılın ilk devrimi olarak selamladığımızı vurguladık. Bu bakımdan da bugün Rojava’ya devrim demenin neden önemli olduğunu, Rojava Devrimi ve Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu’na giden sürecin aslında neler ifade ettiğini, hem broşür içeriğinde hem de gazete sohbetlerinde aktarmış olduk.

Komünist Enternasyonal’in ilk dört kongresinin devrimci çizgisini yükseltmenin öneminin bilinciyle bulunduğumuz alanlarda bunları öne çıkartmaya devam edeceğiz.

Anadolu Yakası’ndan Komünistler