Kanser tedavisi sürecinde hayatını kaybeden Çağlar Demiröz için Birleşik Devrimci Parti tarafından Gazi Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine biz de katılım gösterdik.

Cenazede Musa Piroğlu Çağlar Demiröz’ün devrimci iradesinden, Rojava’ya savaşmasından bahseden bir konuşma yaptı.

Sonrasında mezarlığa geçildi. Mezar başında konuşma yapan Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren, Çağlar Demiröz’ün yoldaşlarına, örgütüne bağlılığının uğruna savaştığı halklara, işçi sınfına bağlılığıydı diyerek kendinden önce göğü fethe çıkan komünarların arasına katıldığını ifade etti.

Atılan sloganlardan sonra cenaze töreni sona erdi.

Tören sırasında imkan bulamasak da biz de KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak şu mesajı iletiyoruz;

Çağlar Demiröz, hayatının çok erken bir döneminde daha 14 yaşlarında İzmir’de Devrimci Liseliler’e katılarak örgütlü mücadele bilincinin farkına vardı ve o günden sonra da örgütlü mücadeleyi asla bırakmadı.

Devrimci iradesini Rojava’da da gösteren Çağlar Demiröz’ün uğruna savaştığı devrim mücadelesini aynı cüretle devam ettirmenin sorumluluğu bu topraklardaki devrimcilerin omuzlarındadır.

Bugün Rojava’yı boğmaya çalışanlar halen daha Kürdistan’ın muhtelif coğrafyalarına saldırmaya, Kürdistan mücadelesini ezmeye çalışmaktadır.

Bu sebeple Çağlar Demiröz’ün bıraktığı bayrağı taşıyacak olan devrimcilere düşen görev de başta yaşadığımız coğrafyadaki gerici burjuva diktatörlüğü TC’ye ve onun bekçisi Erdoğan hükümetine karşı kitlesel mücadeleyi yükseltmektir.

Devrimciler Ölür Devrimler Sürer!

Üniversitelerden Komünistler