Devrimci Parti üyesi Av. Sinan Varlık’ın itirafçı beyanlarıyla gözaltına alınması üzerine;  Devrimci Parti’nin “Sarayın devrimcilere yönelik komplo dalgasına karşı sokağa çıkıyoruz!” şiarıyla çağrısını yaptığı eyleme katıldık. Basın açıklamasında “Saray komplolarına diz çökmeyeceğiz. Devrimcileri bitiremezsiniz!” pankartı açıldı.
Eyleme KöZ, ESP, SMF, HDP, Mücadele Birliği, DÖB, Özgür Gelecek/Partizan ve YDG katıldı. KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak “Seçimle değil devrimle gidecek; Sandıkta değil sokakta hesap soracağız; ESP ve HDP’ye sahip çıkmak için eylemli mücadeleye; Tutuklamalara gözaltılara karşı kitlesel mücadeleye” şiarlarını taşıyan dövizlerimizle katıldık. Eylemde “Faşizme karşı omuz omuza; Yaşasın devrimci dayanışma, Komplolar sökmedi sökmeyecek” gibi sloganlar atıldı.
HDP milletvekili Musa Piroğlu, Devrimci Parti, ESP, Mücadele Birliği, Özgür Gelecek-Partizan konuşmalar yaptı. KöZ’den söz alan yoldaş konuşmasında şunlardan bahsetti: “Geriledikçe saldırganlaşan Erdoğan ve Cumhur İttifakı çeşitli bahanelerle devrimcilere saldırıyor. İster itirafçı beyanlarıyla, isterse herhangi bir sebeple olsun sanki geri adım atarız. Yapılan saldırı sadece Devrimci Parti’ye yönelik değil hepimizedir. Tıpkı HDP ve ESP’ye yapılan operasyonlar gibi Cumhur İttifakı bize bir soru sormaktadır.
Bu topraklarda 71-72 Kopuşu yaşanmıştır. Deniz, Mahir, Kaypakkaya’dan beri devrimci mücadele sürmektedir. Bilsinler ki bizlere diz çöktüremezler. Yaşasın devrimci dayanışma”
Basın açıklamasında “Tüm çabalarınız nafiledir. Darbeler, kırımlar, idamlar, faili meçhuller görmüş bir toplumsal hareketi durduramazsınız. Buna gücünüz yetmez” denilirken, basın açıklamasının okunmasından ardından eylem bitirildi.
Sandıkta değil sokakta hesap soracağız!
Kadıköy’den Komünistler