Köz’ün arkasında duran komünistler olarak Gülsuyu’nda belli noktalara ’71 kopuşu ve 1 Mayıs gündemli ozalitlerimizi astık. Başlangıçta 30 Mart vesilesiyle Kızıldere’de ölümsüzleşen THKO ve THKP-C militanlarını selamlamak adına gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmanın teknik sorunlardan ötürü gecikmesi nedeniyle ’71 kopuşunun mirasına sahip çıkmak isteyenlerin 1 Mayıs’a hangi şiarları taşıması gerektiğini de öne çıkarmaya çalıştık.

Cumhurbaşkanı seçimine giderken 1 Mayıs’a parlamentarist hesapların, burjuvazinin adaylarının damgasını vuracağı şimdiden belli. 2019 1 Mayıs’ında devrimciler alana sokulmadan Millet İttifakı’nın adayına konuşma yaptırılması hatırlanırsa 2023 1 Mayısı’na CHP propagandasının damga vuracağını öngörmek zor değil. Cumhurbaşkanı seçiminde Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler,  parlamento seçimlerinde sözde bağımsız bir hat çizmek adına ise devrimci dayanışmayı değil rekabetçi, dar grupçu kaygıları öne çıkarıyorlar.

Biz de hem Kızıldere’nin devrimci dayanışma ruhuna, hem de ’71’in asıl ayırt edici noktalarına vurgu yapmak için iki ayrı ozalit içeriği belirledik. Kızıldere Son Değil Savaş Sürüyor üst başlıklı ozalitlerimizin içeriği şu şekildeydi:

“71 Kopuşunun Mirasına Sahip Çıkmak İçin Düzen Partilerine Hiçbir Turda Oy Yok! Varoşlarda Birleş Alanlarda Devleş, Yaşasın 1 Mayıs Bijî Yek Gulan!

“71 kopuşu oportünizmden, legalist tasfiyecilerden kopuştur. Devrimde ısrardır. Devrimci siyasette ısrar devrimci örgütte ısrarı gerektirir. Onlar iktidar mücadelesinin parlamentarist reformistlerle verilemeyeceğini bildikleri için ilk ve en büyük eylemleri bu reformist örgütlerden koparak devrimci örgütler kurmaları oldu.”

71 Kopuşunun Yolundan Gitmek için Sınıf Uzlaşması Değil Sınıf Savaşı!

Varoşlarda Birleş Alanlarda Devleş!

Gülsuyu’ndan Komünistler