Köz’ün arkasında duran komünistler olarak yaptığımız mahalle çalışmaları kapsamında 18 Şubat Cumartesi günü Maltepe Gülsuyu’nda çalışma yürüttük.
Gülsuyu bölgesinde kahvehane ve esnaf ziyaretleri yapıp ajitasyonlar yaptık.
Yaptığımız çalışma boyunca Ocak sayımız olan “Tarafsız Değil, Bağımsız Siyaset” manşetli ve “Yıkımın Sorumlusu Burjuva Devlettir, İşçilerin Cumhur İttifakı’nın İnsafına Değil, İktidara İhtiyacı Var” şiarlı özel sayı dağıtımımızı gerçekleştirdik.
Girmiş olduğumuz kahvehanelerde,
‘‘6 Şubat’ta bir deprem oldu, deprem doğal ama depremde bu kadar emekçinin ölmesi doğal değildir! Burjuvazinin emekçilere reva gördüğü şey depremdir. Bu yüzden emekçilerin harekete geçmesini savunuyoruz. Emekçiler tüm imkanlarıyla büyük bir dayanışma faaliyeti örerken karşımıza OHAL ve kayyımları çıkardılar. Biz kayyımları Kürdistan’dan, batıdaki okullardan ve kurumlardan tanıyoruz.
Bugün emekçileri mahallelerinden kovup kentsel dönüşüme sokanlar, emekçilere yaşam alanı tanımayanlardır.
Bizler biliyoruz ki Cumhur İttifakı’nı defetmeden emekçiler için en ufak çözüme dahi ulaşılamaz. Bugünün Millet İttifakı da Cumhur İttifakı’ndan farklı bir pozisyonda değildir.  Cumhur İttifakı’nı bugün depremin yarattığı sonucun da sorumlusu olanlarla yenemeyiz. Emekçilerin düşmanı olan her iki ittifaka her iki turda da oy yok diyen bağımsız Cumhurbaşkanı adayını Köz’ün arkasında duran komünistler olarak destekliyoruz. Ölümü kader gibi önümüze sunanlara karşı eylemli bir mücadele şart olduğunu haykırıyoruz.
Gezi ve Kobane ayaklanmaları yolundan eylemli mücadele de bizlerin yanında saf tutmaya siz emekçileri davet ediyoruz.’’ içerikli ajitasyonlarımızı yükselttik.
Yürütmüş olduğumuz çalışmada kahvehane de kimi sohbetler gerçekleştirdik. Söylemlerimiz çoğu zaman dikkatle dinlenildiği gibi ‘’küçük bir kitlesiniz, muhalefete karşı birleşmeliyiz’’ tepkilerini de aldık. Genel olarak seçimlere yönelik tutumumuza dair olduğunu belirtmek gereklidir. Zira deprem gündemiyle birlikte de siyasi mücadelenin önemi bir kez daha önem kazanmıştır. Deprem gündemi de, seçim süreci boyunca yükseltilmesi gereken, ‘‘hükümete karşı emekçilerin seferberliği çağrısında bulunmak için düzen partilerine her iki turda da oy yok, kendi adayımızı destekleyelim!’’ şiarlarının mahiyetini arttırmıştır.
Bugün yürütmüş olduğumuz Gülsuyu çalışmasında da ajitasyonlarımız da bu şiarları yükseltmek, tüm kesimleri seçim süresince hükümete karşı emekçi seferberliği örme mücadelesine bir çağrıdır. Bizler bu şiarları yükseltmeye devam edeceğiz.
Dayanışma Çalışmaları Devletin Yardımına Koşmaya ve Siyaseti Rafa Kaldırmaya değil, Hükümete Karşı Seferberlik Çağrısını Yükseltmeye Hizmet Etmeli!
Anadolu Yakası’ndan Komünistler