1 Mayıs Mahallesi’nden komünistler olarak, HDP İzmir İl binasına yapılan silahlı saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz için taziye ziyaretine gittik. HDP’ye yapılan saldırılar ve HDP’nin kapatılması için açılan kapatma davaları hakkında bir sohbet gerçekleştirdik.

Gerçekleşen sohbette Deniz Deniz Poyraz’ın HDP İzmir il binası önünde görevli olan polislerin katilinin neden engellenilmediğini ve bunun iktidarın sebep olduğu söylenildi, var olan iktidar görevini gerçekleştiremediğini ve bu saldıra göz yumulduğu belirtildi.

Bizler, bu saldırıları Kürdistan başta olmak üzere devrimcilerin var olduğu yerlerden biliyoruz ve Deniz Poyraz sadece bir kadın değil HDP’li bir devrimci idi, bu saldırı da devrimci olduğu için gerçekleştirildi. HDP’ye yapılan her türlü saldırı cevapsız kaldığı sürece devam edecektir. Saldırıları karşı verilecek cevap ise Cumhur İttifakı’nı parlamenter yollarla 2023 seçiminde götürmek hayali kurularak değil, bu ittifaka karşı gerçekleştirilecek kitlesel eylemlilikler olmalıdır. Nasıl ki Hatip Dicle’nin düşürülen vekilliği hükümete karşı yapılan kitlesel eylemlilikler ile alındıysa yapılan her saldırı da bu eylemlilikler ile karşılanmalıdır.

Bizler aynı zamanda Mart ayının başından beri hem Newroz’da hem 1 Mayıs eylemlerinde Rojava ve HDP’yi gündem ettik. Gerçekleştirilen eylemlerde Rojava ve HDP’ye yapılan saldırılar gündem edilmediği sürece bu iktidar saldırılarına son vermeyecektir. Bu saldırılara son vermek için TC hükümetine karşı kitlesel seferliği yükseltmek gerekmektedir.

HDP’ye Yapılan Saldırıları Kitlesel Eylemlerle Püskürtelim!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler