İzmir HDP İl Binasına yinelik saldırıyı ve HDP üyesi Deniz Poyraz’ın bu saldırıda öldürülmesini protesto etmek üzere İstanbul Şishane’de yapılan eyleme KöZ olarak katıldık.

HDP’ye yönelik saldırıların ezilenlere yapılan saldırılardan bağımsız olmadığını bugüne kadar her alanda dile getirdik. Newroz, 1 Mayıs, Gezi’nin yıldönümü, 15-16 Haziran eylemleri KöZ’ün HDP’yi savunma çağrısıyla katıldığı eylemler oldu. Saldırılar karşısında provakasyon uyarıları, sağduyu çağrıları yapanların, hesabı seçimlerde sorma iddiası olanların aksine iki düzen ittifakından bağımsız bir tutumla HDP’nin varolabileceğini söyledik. Bugün de İzmir’deki saldırı Cumhur İttifakı’nı emekçilerin kitlesel ve eylemli mücadelesiyle devirmeden HDP’ye yönelik saldırıların püskürtülemeyeceğini göstermiştir.

Bunun için bugün Şişhane’de yapılan eyleme HDP’yi Gezi’nin, 15-16 Haziran’ın yolundan kitlesel ayaklanmalarla savunma çağrımızı yükselttik. Cumhur İttifakı’nın seçimle değil devrimle götürüldüğünde ezilenlerin emekçilerin bir kazanımı olacağını ifade ettik.

HDP’ye Saldırıları Kitlesel Eylemlerle Püskürtelim!

İstanbul’dan Komünisler