Geçtiğimiz günlerde HDK ve HDP bileşenlerinin gerçekleştirdiği “Tecrit Siyasetine Karşı Özgürlük için Gemlik Yürüyüşü” öncesinde HDP Kadıköy ilçe örgütü KöZ bürosunda ziyarette bulundular. Ziyarette siyasi duruma ilişkin sohbetimizin yanı sıra dayanışma vurguları da paylaşıldı. Tecrite karşı sokakta eylemli bir hat örmenin öneminden bahsedildi. Bizler de KöZ olarak Edirne’den İmralı’ya kadar bütün siyasi tutsaklara özgürlük istemenin, zindanların duvarlarını dışardan yıkacak devrimci bir demokrasi hareketinin kaldıracı olacağını düşündüğümüzü belirterek dayanışma dileklerimizi ilettik.

13 Haziran’daki Kadıköy eylemi sırasında gözaltına gözaltına alınarak savcılığa çıkarılan 25 kişi arasından HDP Kadıköy İlçe Eşbaşkanı Koray Türkay ve İsmail Temel tutuklandı, 22 Haziran’a kadar süren tutukluluğun altından serbest bırakıldılar.

Bu vesile ile hem tüm HDP’lilerle hem de Koray Türkay ve İsmail Temel ile dayanışma duygularımızı bir kez daha yineliyoruz. Bu topraklarda demokrasi mücadelesi verenlerin payından zindanlar hiç eksik olmadı, ama o zindanları yıkmak için demokrasi mücadelesi vermeye devam edenler de hiç eksik olmadı. Demokrasi mücadelesine devam edenler yalnız değildir!

Demokrasi için Tek Yol Devrim!

Zindanlar Yıkılsın Tutsaklara Özgürlük!

Kadıköy’den Komünistler