20 Nisan’da gerçekleştirilen ortak basın açıklaması ardından Karşıyaka İZBAN’ın dolmuş durakları çıkışında “Emekçilerin Kitlesel Eylemleri ile HDP’yi Savunalım” başlıklı özel sayımızı dağıttık.

Bildiri dağıtımı sırasında yaptığımız ajitasyonlarda şunları söyledik:

“Cumhur İttifakı korkuyor! Cumhur İttifakı emekçilerin hastalanmasından ölmesinden değil, emekçilerin 1 Mayıs’ta alanlarda buluşmasından korkuyor. Her gün fabrikalarda, atölyelerde, ofislerde işçileri üst üste ölümüne çalıştırmak ve sömürmek serbest, ama 1 Mayıs’ta biz işçilerin taleplerimiz için meydanlarda buluşmamız, en basit demokratik hak talebinde bulunmamız yasak.

AKP-MHP koalisyonu emekçileri umursamıyor. Onların derdi çürümüş ve zayıflayan iktidarlarını korumak. Bu yüzden sokakta olmamızı, yalnızca çalışmak için dışarı çıkmamızı istiyorlar. AKP iktidarının salgını önlemek bahanesiyle koyduğu yasaklar emekçileri korumuyor. Bu yasaklar sadece bir avuç zengin asalağı korurken emekçileri eziyor. Emekçilerin ezilenlerin nefes almasının tek yolu ise Cumhur İttifakı’ndan kitlesel bir seferberlikle kurtulmaktan geçiyor. Bu yüzden 1 Mayıs’ta kitlesel eylemlerle alanlarda buluşmalıyız!

Cumhur İttifakı tüm ezilenlere düşman. Kadın cinayetlerine karşı sokağa çıkan kadınlara, kayyuma karşı direnen Boğaziçili öğrencilere, vekillerini hapse tıktığı Kürtler’e, ayrımcılıkla ezdiği LGBTİ bireylere, ama en çok da işçilere düşman.

Çarkların ve sömürünün durmaması için yoksullukla, işsizlikle terbiye ettiği işçileri salgın döneminde topun ağzına süren, ölüme mahkum eden AKP’ye, Cumhur İttifakı’na karşı tüm ezilenlerin ortak çıkarları için 1 Mayıs’ta sokağa çıkalım. HDP’yi savunmak, kadınların, emekçilerin, tüm ezilenlerin düşmanının karşısına dikilmek için 1 Mayıs’ta alanlara!”

Gerçekleştirdiğimiz ajitasyon beklentimizin üstünde ilgi gördü. Bildirilerimizi toplu biçimde alıp mahallelerine götürmek isteyen işçiler, kendi dolmuşunda dağıtmak isteyen dolmuş şoförleri oldu.

Devrimci siyaset ve faaliyete sanıldığının aksine ilginin de ihtiyacın da arttığını gösteren bu olumlu tepkilerle faaliyetimizi sonlandırdık.

Rejim Krizine Devrim Son Verecek!

Devrim için Devrimci Parti, Parti için Komünistlerin Birliği!

İzmir’den Komünistler