6 Mayıs’ın yıldönümü vesilesiyle THKO önderlerini andığımız ve antiemperyalizmin devrim sorunu olduğunu öne çıkarmayı amaçlayarak astığımız pankartlarımızdan Hisarüstü’ne astığımız pankart yerinden söküldü. Daha önce pankartımıza yönelik olarak sahiplenilmeksizin boyalı saldırı yapılmış, ardından pankartı yeniden asmıştık.

Pankartta dile getirdiğimiz siyasi içeriğe tahammülün olmadığı siyasi araçlar kullanılmaksızın bir dizi siyasi akımın mensupları tarafından gösterilmiş olsa da devrimcilik iddialarına sahip akımların gazete sayfalarından yayınlarından bu siyasi içeriğe yönelik herhangi bir polemik başlatan, siyasi olarak eleştiri yönelten henüz olmadı, olmasını da beklemiyoruz. 71 kopuşunun mirasına sahip çıktığını iddia edip emperyalist sözleşmeleri de bir kazanım olarak görmek gerektiğini açıktan savunacak siyasi cesaretin olmadığı, yapılan saldırının biçiminden, sahiplenilmemesinden bellidir.

Biz de bu nedenle bu cesareti gösteremeyenlere tekrar tekrar söylüyoruz. 6 Mayıs THKO’dur, Anti-emperyalizmdir. Onların Mücadelesini İleri Taşımak Lozancıların, İstanbul Sözleşmecilerinin Değil, Devrim Diyenlerin Harcıdır! Bu iddiamızın arkasındayız. Bu nedenle pankartımızı önceden belirlediğimiz gibi Hisarüstü’nde üçüncü kez tekrar astık. Planladığımız süre boyunca aynı tutumu almayı sürdüreceğiz.

İstanbul’dan Komünistler