Atölyede, Fabrikada, Markette, Hastanede Biz Varız; Hakkımızı Almak İçin Alanlarda da Biz Olmalıyız!

Köz’ün arkasında duran komünistler olarak, gazetemizin “2021’de Devrim Rüzgarları Daha Sert Esecek DEVRİMCİ DURUM VAR DEVRİMCİ PARTİ YOK”  başlıklı aralık ayı sayısının ve “Daha Güçlü Bir Emekçi Hareketi İçin Birleşik ve Eylemli Mücadeleye!” başlıklı özel sayımızın  Aydınlı mahallesinde yaygın dağıtımını gerçekleştirdik. Önceden planladığımız şekilde gazetemizi ve özel sayımızı sokak sokak, kapı kapı temasımızın olduğu kişilere ulaştırdık. Aynı zamanda özel sayımızı A3 şeklinde hazırlayarak Aydınlı mahallesindeki otobüs duraklarına ve kalabalık geçiş noktalarına astık. 

Özel sayımızı duraklara asarken iki Kürt emekçisiyle sohbet etme fırsatımız oldu. Durakta astığımız özel sayının başlığını okuduklarında bize yardım etmek için yanaştılar ve  sohbet etmeye başladık. Sohbet esnasında emekçi arkadaş bize “çok yakında bu heriften kurtulacağız şurda 1-2 sene kaldı bu sefer başımızdan def edeceğiz bu adamı” dedi. Seçimleri işaret eden bu konuşmanın ardından bizim seçimlere dair görüşlerimizi anlatmak için söz alan yoldaş şu noktalara değindi: “ Evet bugün Kürtlerin ve emekçilerin kurtuluşu için Erdoğan’dan kurtulmak gerekir. Yalnız asıl sorun bunun ne şekilde kimler tarafından yapılacağı sorunudur. Bizler diyoruz ki bugün Türkiye’de seçimler yoluyla Erdoğan’dan kurtulmak artık mümkün değildir. Erdoğan’dan kurtulmanın yolu emekçilerin ve ezilenlerin, hiçbir burjuva partisine ve ittifakına yedeklenmeden kendi bağımsız çizgisini koruması ve sokakta kitlesel eylemlerin yolunu açmasıyla mümkün olacaktır. Aksi taktirde seçimi kaybetmiş olsa bile, Erdoğan’ın o koltuğu kendi rızasıyla bırakması mümkün değildir.”

Durakta ayak üstü yaptığımız bu sohbet sonrasında emekçi arkadaşlar bizimle temasta kalmak istediklerini belirttiler ve telefon numaralarını verdiler. Biz de bu türden siyasi meseleleri, konuları konuştuğumuz söyleşi ve gazete sohbetlerimizi bildireceğimizi söyledik ve vedalaştık.

Tuzla’dan Komünistler