Köz’ün arkasında duran komünistler olarak 6 Nisan Perşembe günü, İşçi Emekçi Birliği’nin “Emeğimiz, Özgürlüğümüz ve Geleceğimiz İçin, Haydi 1 Mayıs’a!” şiarlı Cevahir AVM önünde düzenlediği basın açıklamasına katıldık.
İşçi Emekçi Birliği’nin 1 Mayıs çalışmalarının başlangıcını duyurmak amaçlı düzenlediği basın açıklaması öncesinde 1 Mayıs Marşı okundu. Basın açıklamasında, 1 Mayıs’a giden süreç özetlenerek seçimlerin bizleri kurtaramayacağı; kurtuluşumuzun ancak fabrika fabrika, mahalle mahalle örgütlenerek birlik ve mücadelemizde olduğu vurgulandı. 1 Mayıs’ın tarihsel ve sınıfsal özüne uygun olarak meydanlara inme çağrısı yapılan açıklamada, aynı zamanda taşerona, uzun çalışma saatlerine, iş cinayetlerine, sendikalaşma hakkının engellenmesine, düşük ücretlere ve işten atmalara karşı birleşik mücadele çağrısı yükseltildi.
Yapılan basın açıklamasında, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!”, “Taksim 1 Mayıs Alanıdır!” ve “Yaşasın 1 Mayıs, Bijî Yek Gulan!” şiarlı ortak dövizler tutuldu. Atılan sloganların ise dövizlerle içeriği aynıydı.
Köz’ün arkasında duran komünistler olarak bizler basın açıklamasına “Seçimle Değil Devrimle Gidecek!”, “Cumhurbaşkanı Seçiminde Düzen İttifaklarına Hiçbir Turda Oy Yok!”, “Kürtlere Özgürlük Ortadoğu’ya Barış!”, “Asıl Düşman Kendi Yurdunda!” içerikli dövizlerimizle katıldık. Yapılan basın açıklamasında flama serbestliği ancak ortak dövizler olduğu için bizim de bir eksikliğimiz sonucu bayrağımızı getiremememiz nedeniyle yalnızca “Seçimle Değil Devrimle Gidecek” şiarlı bir dövizimizi açtık.
Açıklama bitişinde Kanal Ada TV, İşçi Emekçi Birliği bileşenlerinin kısaca 1 Mayıs mesajlarını ilettiği bir video çekimi yaptı. Köz adına söz alan yoldaş, 1 Mayıs’ın işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü, uluslararası bir savaş günü olduğunu söyleyerek, 1 Mayıs’ta işçi sınıfının proleter devrimci bağımsız talepler ile alanlarda olması gerektiğini belirtti. 1 Mayıs’ta Altılı Masanın sol bacağı olmamak ve demokrasinin burjuvaziyle geleceğini kesinlikle reddetmek gerektiğini vurgulayan yoldaş, işçi sınıfının kurtuluşunun sadece kendi kollarında olduğunu ifade etti. Tüm işçi ve emekçileri 1 Mayıs’a çağıran yoldaş, “Sınıf İşbirliği Değil, Sınıf Savaşı!” diyerek sözlerini noktaladı.
Cumhurbaşkanı Seçiminde Hiçbir Turda Düzen İttifaklarına Oy Yok!
Sınıf İşbirliği Değil Sınıf Savaşı! 
Yaşasın 1 Mayıs! Bijî Yek Gulan!
 
Beşiktaş’tan Komünistler