KöZ olarak 24 Mart’ta Bakırköy’de gerçekleşecek Newroz mitingine katılmak üzere saat 10.30’da İncirli Durağı’nda buluşuyoruz.

İsyanın ve başkaldırının simgesi olan Newroz’un Saray’a ve
Cumhur İttifakı’na Karşı CHP ve İP İttifakı’na yol vermeyen bir
mücadelenin damgasını taşıması gerektiğini anlatmak, seçimlerde de buna uygun olarak CHP’ye bel bağlamayan bağımsız eylemli bir çizgi  ile hareket edilmesi gerektiğini vurgulamak üzere Newroz alanında yer alacağız. Seçimleri gündemine almayanlara önemsizleştirenlere inat Newroz’u seçimlere bağlayalım diyeceğiz, emekçinin Kürdün sesini yükseltmek için saraya cepheden karşı duran adaylara oy verme çağrısı yapacağız. Bu nedenle pankartlarımızdan birinde “31 Mart’ta Emekçinin Kürdün Sesini Yükseltmek için Oylar; İstanbul’da Güldes Önkoyun’a İzmir’de Yalçın Yanık’a” şiarını yükselteceğiz.

Hükümetin artan saldırılarıyla tecrit koşulları ağırlaşırken, Leyla Güven’în adını anmayan, haklı taleplerini savunmayanların karşısında duracağız. Newroz’da taşıyacağımız bir diğer pankartımızda “Tutuklu HDP’liler Serbest Bırakılsın, Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük” talebimizi haykıracağız.

Newroz Piroz Be!

İstanbul’dan Komünistler