Haziran ayı içinde Köz’ün arkasında duran komünistler olarak birlikte çalışma yürüttümüz Özgür Yaşam ve Eğitim Derneğinin İnciraltı Kent Ormanı’nda düzenlediği pikniğe katıldık. Farklı siyasi çevrelerden dostların siyaset tartıştığı piknikte, Köz’ün arkasında duran komünistler olarak biz de söz aldık. Gündemi değerlendiren konuşmacı yoldaş özetle; iktidarın silik bir kopyası olan burjuva muhalefetin seçimlerdeki yenilgisi sonrasında toplumda  bir maneviyat bozukluğu oluştuğunu ve Erdoğan’ı gönderme işini burjuva muhalefetin peşine takılarak seçimlere indirgeyen solun, toplumda oluşan bu maneviyat bozukluğunda pay sahibi olduğunu belirten bir konuşma yaptı.

Üniversiteli arkadaşlar ile sohbet etme olanağı bulduğumuz etkinlikte gazetemizin satışını da gerçekleştirdik. Etkinlik sırasında ayrıca aynı yerde piknik yapmakta olan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri ile sohbet etmek olanağı bulduk. Sendikal alandaki sorunları ile rejim krizini meydana getiren sorunların birbirinden ayrılamayacağını dile getirdiğimiz dayanışma konuşmamıza sendikalı arkadaşlar katıldıklarını belirttiler; kendi alanlarında karşılaştıkları sorunlara rağmen sağlayageldikleri ilerlemelerden bahsettiler, iletişimi sürdürme kararı aldık.

Hem Özgür Yaşam Derneği üyeleri hem bizler için moral verici ve canlandırıcı bu etkinlik sayesinde uzun süredir bağlantı kuramadığımız arkadaşlarımızla da ilişki tazelemiş olduk.

İzmir’den Komünistler