7 Ekim tarihinde TKİP kurucu kadrolarından olan Teslim Demir İzmir Buca Cemevinde gerçekleştirilen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

71 devrimci kopuşunun etkisiyle mücadeleye atılmış olan Teslim Demir THKO’dan TDKP’ye oradan EKİM’e uzanan mücadele hayatında örgütten ve  örgütlü mücadeleden hiç vazgeçmemiş bir  devrimciydi. Cenazesine katılan yoldaşları ve farklı kesimlerden dostları da bunun tanığıydı.

Biz de KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak cenazede şu mesajı dile getirdik;

“Teslim Demir bir ömür boyu devrim için mücadele etti. Örgütten ve örgütlü mücadeleden hiç vazgeçmedi.

Yaygınlaşan tasfiyeciliğe inat 19 Aralık’ta zindanlarda; Rojava’da siperlerde; Amed’te, Nusaybin’de barikatlarda ölümün üstüne gözünü kırpmadan yürüyenlerle, işçi sınıfının kurtuluşu ve ezilen halkların özgürlüğü için dövüşenlerle saf tuttu.

Teslim Demir bize bu toprakların sadece devrim toprağı değil, aynı zamanda devrimcilerin ayak bastığı topraklar olduğunu bir kez daha hatırlatıyor.

Komünist bir dünya kurma mücadelesinde Teslim Demir’in anısı bize güç verecek,

Teslim Demir’in anısı proleter devrim mücadelesinde yaşayacak!”

Teslim Demir’in yoldaşlarının ve KöZ’ün arkasında duran komünistlerin yanı sıra; Mücadele Birliği, EMEP’li bir cezaevi arkadaşı ve Haluk Yurtsever de törende bir konuşma yaptı.  “Devrimciler ölmez devrim davası yenilmez”, “Sinan yoldaş ölümsüzdür” sloganları ve marşlar eşliğinde tabutu cenaze aracına taşındı. Teslim Demir mücadeleyle geçmiş hayatına yakışır bir törenle uğurlanmış oldu.

KöZ’ün arkasında duran komünistler bu toprakların devrim toprağı olduğunun ve devrimci militanların hiç bir zaman bu topraklardan eksik olmayacağının bilincindedirler. Ömrünü mücadeleye vakfetmiş militanların da Komünist Enternasyonal’in ilk dört kongresindeki kızıl çizginin takipçisi bir devrimci partinin yaratılmasıyla ancak hakkıyla anılabileceklerini,  71 Devrimci kopuşundan geriye düşmemenin ilk şartının bu hedef olduğunu akıllarından çıkarmamaktadırlar.

Devrimciler Ölür Devrimler Sürer!

İzmir’den Komünistler