Pazartesi günü gerçekleştirilen eylem, TÇSP toplantısında planlandı. Asgari ücretin açıklanacağı gün öncesinden bilinmediği için toplantıda asgari ücretin açıklanacağı gün saat 19:00’da Süreyya Operası önünde refleksif eylem yapma kararı alındı. Toplantıda çıkan eylem kararından sonra kurumlar tarafından sorumluluklar alındı ve TÇSP imzasıyla, “Sefalet Ücretine Hayır! İnsanca Bir Yaşam İçin Mücadeleye!” başlıklı ozalit hazırlanması kararlaştırıldı. Eylemin günü önceden bilinemediği için çalışması yürütülememiş oldu. Bir önceki TÇSP eylemine göre katılım azdı.

KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak uzun süredir TÇSP toplantılarını, içerisinde çalışma yürüttüğümüz kurum adına takip ettiğimizden, günü belli olmasa da bu eyleme katılım sağlamış olduk.

Açıklanan asgari ücretin, emekçiler açısından kabul edilemez olduğu bu sebeple işçileri, emekçileri direnişe, greve çağıran ve insanca yaşama yetecek kadar ücretin, güvenceli çalışma haklarının kazanabilinmesi adına mücadele edilmesi gerektiğinin vurgusu eylem boyunca sloganlar eşliğinde öne çıkarıldı.

Asgari ücretin temel alındığı bu eylemde KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak, siyasi söylemlerimizin içeriğini oluşturan dövizlerle birlikte eyleme katıldık. Taşıdığımız dövizlerdeki şiarlar şunlardı: “Hükümetin Önlemleri Koronayı Ezmek İçin Değil Emekçileri Ezmek İçin, Atölyede Fabrikada Hastanede Biz Varız Hakkımızı Almak İçin Alanlarda Da Biz Olmalıyız, Seçimle Değil Devrimle Gidecek”.

Tuzla’dan Komünistler