Mustafa Suphilerin TKP’si bu topraklardaki Komünist Enternasyonel’e bağlı olan tek komünist partidir.

Anadolu’ya gelen Suphilerin, partisinin programında açıkça yer alan devrim hedefinin, kendilerine dava edindikleri, Anadolu’da kurulacak rençberler şurası fikrine o günkü iddiayla bugün bizler; komünistlerin birliğini kurma yolundaki kararlılığımızla sahip çıkıyoruz.

Elbette yıl dönümü olması hasebiyle Suphileri ananlar bir tek platformumuzla sınırlı değildir. Ancak bugün Suphileri tarihin tozlu raflarından bir takım anekdotlar vermenin ötesinde güncel siyasi mücadele ile bağını kurarak anan yoktur.

Komünist Enternasyonelin eliyle kurulan TKP’yi ve bu topraklarda devrim yapma iddiasıyla mücadeleye atılan Suphileri, devrimin adını sadece reformist çizgilerini örtmek için kullananlar elbette Suphileri layığıyla anamazlar. Bugün Suphileri layığıyla anabilmek, Enternasyonelin yere düşen bayrağını kaldırmaktan ve bu topraklarda Komünist Enternayonal’e katılmanın 21 koşulunu sağlayacak komünist partiyi yaratma iddiasına sahip olmaktan, bu uğurda mücadele etmekten geçer. Suphilerin katledilişinin yıl dönümünde “Suphilerin TKP’si Kurulacak Bolşevizm Kazanacak” içerikli ozalitlerimizi Kadıköy’ün farklı noktalarına astık.

Kadıköy’den Komünistler