ESP ve HDP’ye yapılan saldırıların ardından KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak operasyonlara karşı eylemli mücadeleyi örmek amacıyla başlattığımız çalışmayı bu hafta Kadıköy’de sürdürdük.

Saldırılara karşı sokak mücadelesini örmek ve kitlesel başkaldırıların yollarını döşemek için başlattığımız mücadele hattında “ESP’ye sokakta sahip çıkacağız” şiarıyla yürüttüğümüz çalışma için “İç Savaşın Muhatabı Emekçi Ezilenlerdir” başlıklı özel sayımızı Kadıköy sokaklarında ve Khalkedon Meydanı’nda ajitasyon yaparak dağıttık. Ajitasyonumuzda şunları söyledik:

“İç savaşın muhatabı emekçiler ve ezilenlerdir. Geriledikçe saldırganlaşan Erdoğan’a, saraya ve Cumhur İttifakı’na karşı sokakta eylemli bir şekilde mücadele edelim. Onlar seçimle gitmeyecek. Sokakta eylemli bir mücadele ile onları gönderebiliriz. HDP’ye ve ESP’ye yapılan saldırılar emekçilere ve ezilenlere dönüktür. Bunu kendimize yapılmış kabul ediyoruz. Emekçileri ve ezilenleri HDP’ye ve ESP’ye yapılan operasyonlara karşı beraber durmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.”

“Kitlesel başkaldırıların yolundan ESP’ye sahip çıkalım. Bu saldırılar aynı zamanda emekçilere ve ezilenlere yapılmıştır. Bugün maden işçilerine, tersane işçilerine, fabrika işçilerine sahip çıkabilmek içinde HDP’ye sahip çıkmak gerekir. Bu saldırılara başkaldırmak gerekir. Herkesi mücadeleye ve sokağa çağırıyoruz.”

Sandıkta Değil, Sokakta Hesap Soracağız!

HDP’ye ve ESP’ye Sahip Çıkmak İçin Sokağa, Eyleme, Mücadeleye!

 

Kadıköy’den Komünistler