HDPli milletvekilleri Leyla Güven, Musa Farisoğulları ve serbest bırakılsa da CHPli milletvekili Enis Berberoğlu’nun  milletvekilliklerinin düşürülerek tutuklanması üzerine İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri’nin 7 Haziran saat 18 de Kadıköy Beşiktaş iskelesi önünde “Halkların İradesi Gaspedilemez” şiarıyla düzenlediği basın açıklamasına katıldık.
Eylem alanına “Seçimle değil devrimle gidecek” sloganıyla girdik. Eyleme “HDP’li Vekillere Özgürlük, Adalet İçin Tek Yol Devrim; Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük; Seçimle Değil Devrimle Gidecekler; Amerika’da Floyd Amed’de Medeni Yıldırım; Leyla Güven’e Özgürlük, Enternasyonalizm Kendi Hükümetine Karşı Savaşmaktır” dövizleriyle katıldık. Ortak slogan listesi yoktu. Atılan kimi sloganlara katılırken kendimiz alanda “Seçimle Değil Devrimle Gidecek; Tutsaklara Özgürlük Devrimle Gelecek; Kürtlere Özgürlük Orta Doğu’ya Barış” gibi sloganları attık.
“Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganına eşlik etmedik çünkü burada birleşik mücadeleye çağrılan CHP’dir. Biz biliyoruz ki CHP ile demokrasi mücadelesi verilemez, emekçilerin ve ezilenlerin mücadelesine zarar verir. Açık ittifak çağrılarının havada uçuştuğu, solda itirazları olanların itirazlarının lafta kaldığı ve solun genel olarak Millet ittifakının kuyruğunda hareket ettiği günümüzde bu slogan tasfiyeciliğin bir veçhesi olarak cisimleşmektedir.
HDP Milletvekilleri Dersim Dağ, Musa Piroğlu ve Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan konuşmalar yaparken, basın açıklamasını KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ayfer Koçak okudu. Basın açıklamasının bitiminden sonra eylem sonlandırıldı.
Seçimle değil devrimle gidecek! 
İstanbul’dan komünistler