Kartal ve Maltepe’de “HDP siz seçim olmaz” başlıklı gazetemizin dağıtımını gerçekleştirdik. Aynı zamanda BMG’nin örgütlemiş olduğu “yolsuzluğa işsizliğe karşı birleşirsek kazanırız” şiarlı etkinlik vardı. Gazete satışının bir bölümünü de etkinliğin yapılmış olduğu salonun önünde yaptık.

Etkinliğe katılım sağlayarak söz almak üzere divana bilgi verdik. Etkinliğin ilerleyen süreçlerinde de zaman ile alakalı sorunlar olduğu söylenerek kürsüden konuşmamıza müsaade edilmedi. Hazırlamış olduğumuz konuşma şu şekildeydi.

“Birleşik Mücadele Güçleri’nin düzenlediği etkinliğinizi selamlıyoruz

Ezilenlerin ve emekçilerin demokrasi mücadelesini büyütme ve başarıya ulaştırma noktasında hareket eden Birleşik Mücadele Güçleri’nin, bu etkinliğine katılan ezilenler ve emekçiler kendi sesleriyle mücadelelerini anlattılar.

Bugün Demokrasi mücadelesinin düşmanları, her yerde saldırılarını katmerleştirmiştir.

Aynı saldırılar kürtler özelinde HDP’ye yönelik olarak saldırılarda ortaklaşmış, Kürtlerin esaretini perçinlemek için el ele vermişlerdir. Aynı güçler bugün HDP’yi görünmez kılmaya çalışmaktadır. Helalleşme çağrıları yapan gerici Millet İttifakı’nın sözcüsü Kılıçdaroğlu, aynı zamanda Kandil’i bombalamaktan söz etmektedir. Ne Cumhur İttifakı’nın, ne Millet İttifakı’nın, başta Kürtler olmak üzere, ezilenlere ve emekçilere en ufak bir yararı olmaz. Her iki gerici ittifak da Rojava’nın düşmanlarıdır. Rojava’nın düşmanlarına karşı sokaklarda, meydanlarda kitlesel birleşik mücadeleyi örmek asli görevlerimizdendir. Bu seçimlerde de HDP adıyla seçimlere girip, ‘Her iki turda da Rojava’nın düşmanlarına oy yok!’ çağrılarıyla eylemli mücadeleyi büyütmek gerekir. Birleşik Mücadele Güçleri’nin de düzenin bu kirli ittifakına karşı mücadeleyi daha yükseğe taşıyacağı umuduyla hepinizi coşkuyla selamlıyoruz “

 

Yaşasın Komünistlerin Birliği

Anadolu Yakası’ndan Komünistler