Siyasi örgütler 25 Aralık günü saat 15.00’de Kartal’da basın açıklaması gerçekleştirdi. SMF, Partizan (Özgür Gelecek), ESP, Devrimci Parti, Alınteri ve Mücadele Birliği’nin ortak düzenlediği eyleme 30 kişi katıldı.

Eyleme bizim dışımızda HDP ve Halkevleri temsili olarak katıldı. “Faşizme karşı omuz omuza”, “Yaşasın devrimci dayanışma” gibi sloganlar atıldı. Basın açıklanmasında 19 Aralık, Maraş ve Roboski “Katliamların Hesabını Soracağız!” vurgusuyla kınandı. CHP’nin Alparslan Türkeş’in eşiyle Maraş katliamının yıl dönümünde görüşmesine değinilerek Aleviler tarafından sahiplenilen CHP’nin sınıf karakterinin ne olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır dendi.

Bu eyleme döviz ve bayrağımızla katılamamış olsak da eylem birlikteliklerini önemsediğimizi göstermiş olduk.  Eylem sonrası eyleme katılan devrimcilere gazetemizi ulaştırdık. Aynı zamanda siyasetlerle sohbet etme imkanı bulup gündemlerini öğrenebilmiş olduk.

Önümüzdeki süreçte bu eylemi örgütleyen siyasetlerin yine bu tip eylemler örgütlemesi olası gözükmekte. Birleşik eylemli mücadeleyi her fırsatta dillendiren ve bunun için somut adım atan bir platform olarak bu eylemleri takip etmeli ve siyasetimizi buralara taşımaya özen göstermeliyiz. Kendi adımıza daha örgütlü bir katılım gösterme çabasını göstereceğiz.

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Kadıköy’den Komünistler