Kartal’da Emek Demokrasi ve Özgürlük güçleri, 6 Şubat depreminin yıldönümü vesilesiyle 5 Şubat günü “Deprem Değil Rant Öldürür” şiarıyla bir basın açıklaması düzenledi. Köz olarak bizim de örgütleyicilerinden olduğumuz eylemin öncesinde Kartal’da ilan ve afiş çalışmaları yapıldı. Önerilerimize karşın flamasız gerçekleşen eylemde okunan basın açıklamasında hükümetin sorumluluğuna vurgu yapıldı, ajitasyon ve sloganlarla emekçiler rant düzenine karşı ortak mücadeleye çağrıldı.

Eylemin gerçekleştiği tarihlerde Emekçinin Tarafındayız kampanyasını yürütüyor ve henüz DEM Parti İBB başkan adayları lehine çekilmemiş olan Tunahan Dursun’u destekliyorduk. Depremin yıldönümünde de müteahhit partilerinin adaylarına karşı emekçilerin bir adayı olduğunu duyurmak için eylem alanında Emekçilerin Tarafındayız kampanyasının broşürlerini dağıttık.

Komünistler olarak eylem öncesinde de Kartal’da “Yıkımın Sorumlusu Burjuva Devlettir, İşçilerin Cumhur İttifakının İnsafına Değil İktidara İhtiyacı Var”, “Murat Kurum’a Ekrem İmamoğlu’na Mahkum Değiliz, Müteahhitlerin Değil Emekçilerin Tarafındayız” içerikli ozalitlerimizi yaptık. DEM Parti adayları Murat Çepni ve Meral Danış Beştaş’ı da aynı özveriyle desteklemeyi sürdürüyoruz.

Gülsuyu’ndan Komünistler