İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçlerinin İsrail Konsolosluğu önünde “Siyonist İsrail İşgaline Son! Tüm Anlaşmalar İptal Edilsin – Direnen Filistin Halkı Kazanacak!” şiarıyla düzenlediği basın açıklamasına katıldık.
Basın açıklaması sırasında “Katil İsrail Filistin’den Defol; Katil ABD işbirlikçi AKP; Barbarlık Yenilecek Direnenler Kazanacak; İsrail’i Boykot et” gibi sloganlar
eylem komitesi tarafından atıldı. Alandan ise “Kürdistan’da Serhildan Filistin’de İntifada; Patronlara Savaş Halklara Barış; Filistin’e Özgürlük Ortadoğu’ya Barış; Filistin’de düşene dövüşene bin selam” gibi sloganlar atıldı.
KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak eyleme “Ortadoğu’ya Barış için Filistin ve Kürdistan’a Özgürlük; İsrail Devleti Yıkılacak Birleşik Laik Filistin Kurulacak; Ne Şeriat ne Siyonizm Birleşik Laik Özgür Filistin” dövizlerimizle katıldık. Basın açıklaması şu ifadelerle son buldu:
“İtalya’da Livorno liman işçileri İsrail’in silah yüklü gemisine geçit vermedi!
İngiltere’de yüzbinler ‘Filistin’e özgürlük’ diyerek sokakları inletti!
İşçi sınıfı bu katliama ortak olmayacağız diyor! İşçi sınıfı tüm dünyada Filistin halkının haklı mücadelesini büyütecek!
Filistin kınama değil, ülke çapında boykot istiyor.
Filistin kınama değil, yaptırım istiyor.
Özgür Filistin, İsrail’e boykot.”
                                                 İstanbul’dan Komünistler