6 Şubat’ta yaşanan Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde, binlerce emekçinin yaşamını yitirdi, milyonlarcasının evsiz kaldı ve bu coğrafyadaki tüm genel yaşam ihtiyaçlarından mahrum kaldığı bir tablo ile karşı karşıya kaldık.

Böyle bir tablo içerisinde KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak Maltepe Beşçeşmeler bölgesinde, Ocak sayımız olan “Tarafsız Değil, Bağımsız Siyaset” manşetli ve “Yıkımın Sorumlusu Burjuva Devlettir, İşçilerin Cumhur İttifakı’nın İnsafına Değil, İktidara İhtiyacı Var” şiarlı özel sayı dağıtımımızı gerçekleştirdik.

Dağıtımımızı genel olarak alanda bulunan kafe ve kahvehanelerde gerçekleştirdik. Bu esnada kimi sohbetler gerçekleştirdik, gerçekleşen sohbetlerde ise gündem elbette deprem oldu. Önce bizim de yardım temelli bir çalışma yürüttüğümüz düşünüldü. Biz içinde çalışma yürüttüğümüz kurumlar ve illetişim halinde olduğumuz tüm kurumlar aracılığıyla dayanışma faaliyetlerinde yer aldığımızı anlattık. Ancak tüm dayanışmamıza rağmen bu felaketleri asıl durduracak olanın işçi iktidarının kurulmasından geçeceğini belirttik. Bugün solun, yaşanılan felaketlerde siyasete dair tek bir kelam etmeyip tüm “siyasi faaliyeti” yardım toplama ile sınırlı tuttuğu bir durumda kitlelere sadece yardım toplamak için gittiğimizin düşünülmesi  elbette doğaldır. Fakat bugün devrimcilere düşen görev dayanışma çağrılarıyla siyaseti rafa kaldırmak olmamalıdır aksine dayanışmayı hükümete karşı seferberlik çağrısı yükseltmenin bir kaldıracı haline getirmek olmalıdır. Devrimciler siyasi gerçekleri en çok da bugün söylemelidir, Cumhur İttifakı süpürülmeden hiçbir felaketten kurtulamayız. Cumhur ittifakını bir emekçi seferberliği ile göndermek ve emekçilerin iktidarını kurmak için verilecek devrimci mücadele sınıf dayanışmasının da en üst formudur. Zira devrimci önderliği yaratma sorumluluğu hiç olmadığı kadar elzemdir.

Dayanışma Çalışmaları Devletin Yardımına Koşmaya ve Siyaseti Rafa Kaldırmaya değil, Hükümete Karşı Seferberlik Çağrısını Yükseltmeye Hizmet Etmeli!

Devrim için Devrimci Parti!

Anadolu Yakası’ndan Komünistler