EMEP il yönetiminden Metin İlgün’ün cenazesine katıldık. Neredeyse bütün siyasetlerin katıldığı cenaze töreni oldukça kalabalıktı. Cenaze töreninde EMEP üyeleri Metin İlgün’ü anlatırken partinin zor zamanlarında tereddüt etmeden, yalpalamadan partinin zor kararlarını desteklediğini belirtirken, çok iyi bir işçi olduğunu ve partinin verdiği bütün sorumlulukları yerine getirdiğini anlattı.

Cenaze töreninde bütün siyasetler vardı ancak EMEP dışında konuşma yapanlar sendika başkanları ve işçiler  oldu.

Katılan siyasetler ise protokol bölümünden seyretti. Köz gazetesi olarak cenaze törenine EMEP üyesi iki işçinin aynı zamana denk gelen ölümlerini gündem eden bir taziye mesajı gönderdik.

Komünistlerin parti birliği yolunda yürüyenler olarak katıldığımız cenaze töreninde gördüğümüz partinin en zor zamanlarında tereddüt etmeden duran derken asıl kastedilenin 96’da TDKP’den EMEP’e dönüşüm kısmındaki tereddütsüzlük olduğunu biliyorduk.

Köz’ün arkasında duran komünistler olarak işçi sınıfı ve sol çevrelerin gündemlerini takip etmeye ve siyasi eleştirilerimizi ve farklılıklarımızı ortaya koymaktan çekinmeden dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz.

Tuzla’dan Komünistler