Köz’ün arkasında duran komünistler olarak, 13 Nisan Perşembe günü, Okmeydanı’nda gazetemizin “Masanın Sol Bacağı Olmayacağız!” manşetli Nisan 2023 sayısının dağıtımını gerçekleştirdik. 

Gerçekleştirdiğimiz çalışma boyunca hem esnafları ve bölgedeki evleri ziyaret ettik hem de bölgede kurulan halk pazarında ajitasyon eşliğinde gazetemizin 135. sayısını sattık. Sohbetlerimizde ve ajitasyonlarımızda Erdoğan’dan kurtulmanın yolunun Altılı Masa’ya eklemlenmekten geçmediğini, zaten Erdoğan’ı göndermeye kadir olmayan bu masanın bacağı olmayacağımızı, emekçi ve ezilenlerin kurtuluşunun yolunun yine onların seferberliğinin bu düzeni süpürmesinden geçtiğini vurguladık.  

Esnaf ziyaretlerimiz sırasında söylediklerimize de katılanlar olsa da çoğunluk Erdoğan’dan kurtulmak ve biraz daha “nefes alınacak alan” yaratmak için Kılıçdaroğlu’na oy vermeyi hedefliyordu. Ezilenlerin ve emekçilerin düşmanlarından kurtulmak için yine ezilenlerin ve emekçilerin düşmanlarının kapısına gidilmeyeceğini, Milliyetçi Cephe karşısında nefes almak için Ecevit desteklendiğinde Maraş Katliamı’nın gerçekleştiğini, Özal’a karşı SHP desteklendiğinde doksanların siyasi cinayetlerinin, Kürdistan’da artan katliamların ve Madımak’ın gerçekleştiğini belirttik. Bugün alacağımız nefesi, seçim vaadi ezilenleri bombalamak olan ve “en büyük Ülkücü benim” diye konuşan Kılıçdaroğlu’ndan beklemenin anlamsız olduğunu ekledik.   

Pazar ajitasyonumuzda da benzer bir perspektif ile masanın sol bacağı olmayacağımız şiarını yükselttik. İşçilerin, emekçilerin, Kürtlerin, Alevilerin, kadınların düşmanlarına mahkum olmadığımızı, NATO’culara, IMF’cilere boyun eğmeyeceğimizi vurguladık. Ajitasyon eşliğinde halk pazarında gazete satışımızın ardından bölgedeki sokaklara girdik ve evlere gazete satışımıza başladık. Evlerin ardından gazete satışı çalışmamızı sonlandırdık.  

Okmeydanı’nda yaptığımız gazete dağıtımı çalışmamızı olumlu değerlendiriyoruz. Bugün sola biçilen rolü, Kılıçdaroğlu’na koşulsuz destek sunacak kitle ve Altılı Masa’nın “cepteki oy”u olmayı, kısacası masanın sol bacağı olmayı reddettiğimizi Okmeydanı esnaf ziyaretlerimizde, halk pazarında ve çatkapı ev ziyaretlerinde vurguladık. İşçi sınıfının bağımsız siyasi hattını her zaman ve her koşulda yükseltmeye devam edeceğiz.  

Kürtlerin Düşmanlarına, Müteahhit Partilerine, NATOculara,  

Düzen Partilerine Hiçbir Turda Oy Yok! 

Devrim İçin Devrimci Parti, Parti İçin Komünistlerin Birliği! 

Beşiktaş’tan Komünistler