Yaklaşan seçim sürecine ve Kürtlere yönelik saldırı ve operasyonlara dair ozalit çalışmasını İstanbul’un bir çok mahallesinde yaptık. Bu mahalle ve semtlerden birisi de Okmeydanı semti oldu.

Okmeydanı’nda bir çok noktaya “Kahrolsun Ezen Ulus Şovenizmi, Kürtlerin Boynundaki Kilidi Ezilenlerin Mücadelesiyle Kıralım- Cumhur İttifakından Amerikancı Yollarla Değil, Sri Lanka’daki gibi Kitlesel Eylemlerle Kurtulacağız- Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Bağımsız Aday Göstermeyenler, Devrimci Mücadeleden Bahsetmesinler” içerikli ozalitlerimizi astık.

Cumhur İttifakı tarafından, Kürtlere yönelik operasyonların saldırıların arttığı ve bu saldırılara tereddütsüz bir şekilde onay veren Millet İttifakının ise adeta Cumhur ittifakından kurtulmak için başta Kürtler olmak üzere tüm emekçilere bir adres olarak gösterildiği bir süreçte; bu politik çizginin savunulması ve öne çıkarılması bugünün devrimci görevlerinin en başında gelmektedir. Bu politik çizgimizin gereği olarak her türlü eylemde, basın açıklamasında, mitinglerde pankartlarımızla, dövizlerimizle, sloganlarımızla öne çıkardığımız bu çizgiyi ozalit, afişleme ve yazılamalarımızla da öne çıkarmaya çalışıyoruz. Devrim iddiasını taşıyan tüm güçlere de, bu çizgiyi eylemli bir şekilde ve birlikte yükseltmeye davet ediyoruz.

Kürtlerin Boynundaki Kilidi Kıralım!

İstanbul’dan Komünistler