Gazi Ayaklanması’nın yıl dönümünde Okmeydanı’nda Gazi’yi ve seçimleri gündem eden ozalitlerimizi yaptık. 1995 yılında bir provokasyona yanıt olarak emekçilerin bugünkü sağduyu çağrılarına benzemeyen biçimde ayaklanması karakolu ve devleti hedef almasını öne çıkararak “Provokasyonlar Saldırılar Gazi’nin Yolundan Püskürtülür” dedik.
Gazi’de ayaklanmada iki taraf vardı: Biri barikatta saf tutanlar biri de barikatın karşısında devletle saf tutanlardı. Bugün cumhurbaşkanlığı seçiminde de iki taraf olduğu besbelliyken Gazi’nin yolunu, ayaklanma yolunu tercih edenlerin, seçimlerde de burjuvazinin ittifaklarına karşı emekçilerin seferberliğini yükseltmesi gerektiğini vurguladık. Bunu dile getiren “Gazi’de Barikatta Saf Tutanlarlayız Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Çetin Eren’i Destekliyoruz”, “Gazi’de Devletle Saf Tutanlara Oy Yok! Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Çetin Eren’i Destekliyoruz” şiarlı ozalitlerimizi yaptık.
Seçim çalışmamız vesilesiyle sıkça gittiğimiz ve Çetin Eren’i desteklediğimizi hem afişlerimizle hem de mahalle emekçilerine bildiri bülten vb farklı materyallerimizle anlattığımız bir mahalle olan Okmeydanı’nda bu kez Gazi Ayaklanmasını ve bununla ilişkili olarak da neden seçimlerde iki gerici ittifaka oy vermemek, Çetin Eren’i desteklemek gerektiğini anlatma fırsatı bulduk. Ozalit çalışmamızın ardından Gazi eylemine gitmek üzere mahalleden ayrıldık.
İstanbul’dan Komünistler