Köz’ün arkasında duran komünistler olarak, 12 Mayıs Cuma günü hükümetin gözaltı ve tutuklama saldırılarının hedefi olan Partizan’a dayanışma ziyaretinde bulunduk.

Ziyaretimizde hükümetin devrimcilere yönelik saldırılarının bir seçim provası olduğunu ve HDP, ESP ve Partizan’a yönelik saldırıların karşısındaki sessizliğin altında açık veya örtük olarak Kılıçdaroğlu’na destek vermenin yattığını konuştuk. Partizan’dan arkadaşlarımızla, 1 Mayıs mitinginde de yaşadığımız gibi Kaypakkaya’nın bugün taşıdığı anlam ve ona olan saldırılarının sebepleri, 14 Mayıs’a giderken seçimlerde alınması gereken tutum ve liberal dalganın kuvvetli olduğu bugünlerde devrimci eylem birliklerinin ve devrimci dayanışmanın önemi hakkında sohbet ettik. Tasfiyeciliğin güçlü olduğu bu dönemin bizim için karamsar bir tablo çizmemesi gerektiğini, bu topraklara burjuva sosyalizminin yeni gelmediğini ve Suphi TKP’sinde, 71-72 Kopuşu’nda görüldüğü gibi dikiş de tutturamayacağını anlattık.

Ziyaretimizde aynı zamanda Cumhurbaşkanı Seçiminde Devrimci Tutum başlıklı yeni çıkmış broşürümüzü de protokol olarak bıraktık.

Yaşasın Devrimci Dayanışma!

Beşiktaş’tan Komünistler