Boğaziçi Dayanışması’nın “Bizler, taleplerimiz gerçekleşene kadar direnişin bitmediğini söylüyor ve piyonu değil şahı istiyoruz! Tüm Kayyumlar Gidecek şiarını sahiplenen herkesi bugün saat 19.00’da Kadıköy Rıhtım’a eylemli mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.” çağrısıyla düzenlediği eyleme, “Rejim Krizine Devrim Son Verecek!, Devrim İçin Devrimci Parti” şiarıyla katıldık.
Şüphesiz, Boğaziçi’ne atanan kayyım Melih Bulu’nun koltuğunda oturamaması derinleşen rejim krizinin, her şeyi yönetebilen ve her istediğini yapabilen bir “tek adam” kisvesi altında kırık bir koltuk değneğiyle ülkeyi yönetmeye çalışanların acizliğinin çok açık bir tezahürüdür. Bugün Boğaziçi direnişçilerinin ihtiyacı, sürdürdükleri direnişe destek vermek adına onları alkışlamak veyahut onlara akıl vermek değil, 2023 seçimlerini beklemeden yönetememe krizi içinde debelenen Cumhur İttifakı’na karşı birleşik kitlesel mücadele çağrısını yükseltmektir.
Komünistlerin bugünkü görevi, geçelim tüm kayyımları göndermeyi, en basit bir demokratik talep için bile hükümetin silahlı bir ayaklanma yoluyla devrilmesi gerektiği bilincini iktidara karşı harekete geçmiş yığınlara taşımaktır. Bu itibarla, KöZ’ün arkasında duran komünistler,ezilenlerin ve emekçilerin devrimci enerjisine yaslanarak bu ayaklanmayı örgütleyecek, ayaklanmaya önderlik edecek bolşevik tipi bir devrimci partiyi inşa etmek için mücadele veriyor.
Rejim Krizine Devrim Son Verecek!
Devrim İçin Devrimci Parti,
Parti İçin Komünistlerin Birliği!

Kadıköy’den Komünistler