Kampanyamızın bir diğer ayağı olarak faaliyet yürüttüğümüz alanda aile ziyaretleri gerçekleştirdik. Bu aile ziyaretlerinde kampanyamızın içeriğini anlattık. Yapılan konuşmalarda uzun uzun Cumhur İttifakı’ndan kurtulmanın yolunun Millet İttifakı’ndan geçmediğini anlatmaya çalıştık.

Yerel seçim sürecinde desteklediğimiz adayla birlikte ev toplantısı gerçekleştirdiğimiz bir ailenin evine misafir olduk tekrar. Bu ziyarette Türkiye solunun Erdoğan’dan kurtulmak için 2023 seçimlerini beklediğini, oysaki seçimler yoluyla Erdoğan’dan kurtulanamayacağını ifade ettik. Cumhur İttifakı’ndan kurtulmanın yolunun Millet İttifakı’na teslim olmadan bağımsız bir eylem mücadelesi yükseltmekten geçtiğini ve tek yolun devrim olduğu şiarını yükseltmek gerektiğini vurguladık. Zayıflayan Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’na mecbur kaldığını ve bu yüzden de Rojava’ya saldırarak Türkiye’de şovenizmi yükseltmeye çalıştığını aktardık. Şovenizme karşı mücadelenin ise Millet ittifakına da yedeklenmeden devrim bayrağını yükseltmekten geçtiğinin altını çizdik. Aile fertleri de Erdoğan’dan seçimler yoluyla kurtulanamayacağı konusunda bizi onayladı. Biz de kendilerini bu mücadele hattında buluşmaya davet edip kampanya özel sayımızı vererek oradan ayrıldık.

Diğer yaptığımız aile ziyaretlerinde de ağırlıklı olarak millet ittifakına yedeklenen solun açmazları üzerinde tartışmalar yürüttük. Ziyaret ettiğimiz bu ailelerin kimi fertleri farklı siyasi kurumlarda siyasi faaliyet yürütmüş olan ya da hali hazırda yürüten fertler olduğu için tartışmalarımızın bazı kısımları devrimci parti mücadelesi üzerinde şekillendi. Bu konularda da platformumuzun Bolşevik tipte bir devrimci partiyi yaratma stratejisini ve referanslarımızın neler olduğunu aktarmaya çalıştık. bugüne kadar böyle bir devrimci partinin var olmamasından kaynaklı revizyonizmin ve reformizmin galebe çaldığını, bunun panzehirinin ise Komintern’in ilk dört kongresine damga vuran kızıl çizginin sahiplenerek bu çizgiyi pratiğe geçirecek olan devrimci partinin yaratılması olduğunu vurguladık. Oldukça canlı ve uzun geçen bu aile ziyaretlerimiz kampanyamızın duyurusu ve partileşme stratejimizin bilinirliği açısından oldukça elverişli ziyaretler oldu.

Cumhur İttifakı’na Karşı Tek Yol Devrim!

1 Mayıs Mahallesi’nden Komünistler