22 Aralık Perşembe günü, yeni asgari ücretin açıklanmasıyla birlikte, bizim de bileşeni olduğumuz İşçi Emekçi Birliği, “Sefalet Ücretini Kabul Etmeyelim!” eylemi için Kadıköy Süreyya Operası önüne çağrıda bulundu.
“İnsanca Yaşanacak Ücret İçin Mücadele Edelim! Ücretli Kölelik Düzenini Yıkmak İçin Birleşelim” yazılı pankartın taşındığı basın açıklamasında, emekçi ve ezilenlere sefalet dayatan bu düzene karşı insanca çalışma ve yaşam koşulları için örgütlenme çağrısı yükseltildi. Her hak arama mücadelesini zorbalık ve türlü grev yasaklarıyla engellemeye çalışanlara karşı örgütlenip fiili meşru mücadeleyi büyüterek çıkılacağı vurgulandı. Basın açıklamasının ardından söz alan HDP Milletvekili Musa Piroğlu ise, asgari ücret zammı hakkında halktan çalınanları kırıntılarla verdiklerini söyleyip, insanca yaşanacak barış dolu bir dünyayı birlikte kurma çağrısı yaparak konuşmasını sonlandırdı. Eylemde “Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni!”, “Genel Grev Genel Direniş!”, “Asgari Değil İnsanca Yaşam!” sloganları sık sık atıldı.
Köz’ün arkasında duran komünistler olarak, eyleme “Mızmız muhalefet ile yoksulluğa karşı mücadele verilmez. Yoksulluktan kurtulmak için kitlesel eylemlerle hükümeti süpürelim!” yazılı dövizlerimizle katıldık.
Eylem ile aynı gün HDP’li Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığı kaldırılsa da, ne eylemin basın açıklamasında ne de HDP’li Milletvekilinin konuşmasında Semra Güzel’e değinildi.
Emekçi ve ezilenlere savaş açmış hükümete karşı, asgari ücret eyleminde, aynı gün dokunulmazlığı iktidar ve muhalefetin oylarıyla düşürülmüş Güzel’den en başta bahsetmek gerekir. Semra Güzel’in dokunulmazlığını kaldıran ile emekçileri sefalet ücretine mahkum eden bu hükümeti kitlesel eylemlerimizle süpürelim!
İnsanca Yaşamak İçin Tek Yol Devrim!
Tüm Siyasi Tutsaklara Özgürlük!
Yoksulluktan Kurtulmak İçin Kitlesel Eylemlerle Hükümeti Süpürelim!
Mızmız Muhalefet İle Yoksulluğa Karşı Mücadele Edilmez, 
Emekçilerin Seferberliği İçin Bağımsız Aday!
Üniversitelerden Komünistler