1 Mayıs günü Birleşik Mücadele Güçleri ile birlikte Taksim’e yürüme kararı aldık. Kendileriyle yaptığımız görüşmelerde 1 Mayıs’ta HDP’nin kapatılması ve Rojava Devrimi’nin boğulması girişimlerine karşı çıkmak gerektiğini düşündüğümüzü, dolayısıyla buna uygun şiarlar ile Taksim’e çıkmak gerektiğini ilettik. Bu doğrultuda “Rojava’nın Düşmanları Ezilenlerin de Düşmanıdır” şiarını önerdik. Önerimiz kabul edilmeyince bu sefer kendi pankartımızla bu şiarı alana taşımak istediğimizi belirttik. Bu konuda bir sakınca görülmeyince 1 Mayıs günü Şişli’de buluşmak üzere sözleştik.

1 Mayıs günü randevu yerine intikal ettiysek de, BMG’den arkadaşlarla aramızda yaşanan iletişimsizlik ve anlaşmazlık sonucunda buluşamadık. Bu esnada onlar kendi bulundukları alandan hareket ettiler ve gözaltına alındılar.

Biz BGM’den arkadaşlarla buluşamamış olmamıza rağmen kendi şiarımızla eylemimizi gerçekleştirmek gerektiğini değerlendirdik. Böylece Osmanbey’den yola çıktık ve Taksim Meydanı istikametine harekete geçtik. Bu sırada “Yaşasın 1 Mayıs, Bijî 1 Gûlan”, “Yaşasın Komünistlerin Birliği”, “Devrim İçin Devrimci Parti, Parti İçin Komünistlerin Birliği”, “Vekiline Sahip Çık, HDP’yi Kapattırma” sloganları attık. Ardından eylemimizi tamamladık.

İstanbul’dan Komünistler