HDP ve HDP’ye seçimlerde destek veren sol güçlerin birlikte organize ettikleri bildiri dağıtımına geçtiğimiz hafta da KöZ’ün arkasında duran komünistler olarak katıldık. Her grubun kendi kimliği ile yer aldığı çalışmada, seçimlere ilişkin özel sayımız ve Yalçın Yanık’ın neden HDP’den aday olduğunu ve parlamentoda nasıl bir çalışma yürütmek gerektiğini anlatan broşürünün dağıtımını gerçekleştirdik.

Sabahları yoğun olarak kullanılan Söğütlüçeşme metrobüs durağında gerçekleştirilen dağıtımda dört vurguyu öne çıkaran ajitasyon konuşmaları yaptık.  “Selahattin Demirtaş’a ve tüm siyasi tutsaklara özgürlük”, “7 Haziran’da Seni Başkan Yaptırmadık, 24 Haziran’da Yine Yaptırmayacağız !” , “ Erdoğan Korkuyor, Erdoğan Meclisteki Çoğunluğunu Yitirmekten Korkuyor,Meclisi Erdoğan’ın Elinden Almak İçin Oylar HDP’ye” “Sağcı, Gerici İttifaklara Oy Yok, Oylar HDP’ye Oylar Demirtaş’a”şiarlarını yükselttik.

Çalışmanın bir gününü Türkiye İşçi Partisi, HDP ve KöZ olarak, bir diğer gününü ise HDP, Halkevleri ve KöZ olarak gerçekleştirdik.

Çalışmanın yapıldığı noktaya yakın bir yerde EMEP’liler bağımsız organize ettikleri bildiri dağıtımını gerçekleştirdiler. Diğer bir gün ise Devrimci Hareket’çiler seçimlere dair doğrudan bir çağrı içermeyen, “Saray Değil Üretenler Yönetecek”” başlıklı bildirilerini dağıttılar.

İstanbul’dan Komünistler