Bizim de bir parçası olduğumuz gençlik örgütlerinde planlanan Suruç Katliamının sekizinci yıl dönümü için çalışmalara Kadıköy ve Beşiktaş’ta “Suruç İçin Adalet, Herkes İçin Adalet” şiarlı bildiri dağıtımı ile başladık.

7 Temmuz Cuma günü Beşiktaş’ta kalabalık bir şekilde gerçekleştirilen bildiri dağıtımı boyunca “Yıkılmış bir kenti yeniden inşa etmek için yola çıkan 33 düş yolcumuz Urfa’nın Suruç ilçesinde, Amara Kültür Merkezi’nde barbar IŞİD çeteleri ve işbirlikçi AKP tarafından katledildi. 8 yıldır gençlik örgütleri olarak faşistlere, katillere karşı sokaklarda irade ve çarpışma savaşı veriyoruz” denilerek ajitasyon yapıldı. Suruç için adalet istemenin Cumartesi Anneleri, Soma, 10 Ekim, Sivas, Amed katliamları için ve Hrant Dink, Deniz Poyraz, Gülistan Doku için adalet demek olduğu vurgulandı.

Polis tarafından engellenmeye çalışılsak da bildiri dağıtımımıza ajitasyon ve sloganlarımızla devam ettik. Herkesi 12 Temmuz’da SGDF’li tutsakların ilk duruşması için Çağlayan Adliyesi’ne, 20 Temmuz’da ise “Suruç İçin Adalet” demek için Kadıköy’de gerçekleştirilecek olan eyleme çağırdık. Attığımız sloganlar arasında “Suruç İçin Adalet, Herkes İçin Adalet”, “Suruç’u Unutma, Unutturma!”, “Katillerden Hesabı Gençlik Soracak!”, “Katil IŞİD, İşbirlikçi AKP!” vardı.

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bildiri dağıtımına katılmış olsak da, 3 Temmuz’da Kadıköy’de gerçekleştirilen bildiri dağıtımına katılamamamız bir hata oldu. Bizim de bir örgütleyicisi olduğumuz bu çalışmalardan birine kendi eksikliklerimiz yüzünden katılamamış olduk. Bu eksikliğimizi önümüzdeki süreçteki faaliyet ve eylemlerde aşacağız.

Beşiktaş’tan Komünistler