*** Haberin İngilizce çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.
Köz’ün arkasında duran komünistler olarak 28 Nisan Perşembe günü Taksim Tarlabaşı’nda 1 Mayıs afişlerimizi ve dört farklı dilde “Bütün Göçmenlere Vatandaşlık Hakkı!” içerikli ozalitlerimizi yaptık.
Göçmenler, Türkiye işçi sınıfının en ezilen ve ayrıcalıksız kesimi. Yoksulluğun, ahlaksızlığın, şiddetin nedeni hiçbir zaman göçmenler olmadı, hep sermaye oldu. Tarih boyunca sosyalizm adının arkasına sığınarak göçmenleri düşman gösteren akımlar, sermayenin günahlarını örtüp işçileri burjuva diktatörlüklerinin arkasına dizdiler.
Bugün de durum bundan farklı değil. Bütün göçmenlere vatandaşlık hakkını savunmak için, ilk başta ve en basit olarak,  2023 Cumhurbaşkanı seçiminde bağımsız tutumun eylemli bir şekilde alınması gerekir. Köz’ün arkasında duran komünistler olarak bizler de, yürüttüğümüz bağımsız cumhurbaşkanı adayına destek kampanyası boyunca bu siyasi gerçekleri emekçilere anlattık. NATOcu şovenlere, göçmen düşmanlarına değil, bağımsız adaya destek istedik.
 
Bugün de “Cumhurbaşkanı Seçiminde Düzen İttifaklarına Oy Yok!” şiarlı 1 Mayıs afişlerimiz ile beraber, göçmenlere vatandaşlık hakkı şiarını işçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıslarda yükselttik, yükseltmeye de devam ediyoruz.
Sınıfın parçası göçmenleri, emekçi ve ezilenlerin düşmanı burjuva ittifakların arkasına değil, hükümete karşı kitlesel bir emekçi seferberliğinin, sınıf savaşının bir parçası kılmak gerektiğini Tarlabaşı’nda yaptığımız afişlerimizle haykırıyoruz.
Sınıf İşbirliği Değil Sınıf Savaşı!
Bütün Göçmenlere Vatandaşlık Hakkı!
Göçmen Düşmanı Düzen Partilerine Hiçbir Turda Oy Yok!
Beşiktaş’tan Komünistler