2021 1 Mayısına sayılı günler kala Tuzla Aydınlı sokaklarında 1 Mayıs’ta “HDP’yi Savunalım” afişlerimizi ve ozalitlerimi yaptık.

2021 Newroz’udan başlayarak HDP’nin ancak sokakta ve siyasetle savunulabileceğini Rojava’ya yönelik saldırıların da aynı şekilde eylemli mücadele ile olabileceğinin çağrılarını katıldığımız her eylemde savunduk. Bugün “HDP’yi kapattırmayacağız” gündeminin 1 Mayısta da savunulması gerektiğini her fırsatta çalışmalarımızda işledik.

Rojava’nın ve ezilenlerin düşmanı olan Cumhur İttifakı’nın karşısında, ezilenlerin diğer düşmanı olan Millet İttifakı’ndan bağımsız bir pozisyon almak isteyenlerin bu çalışmaları yürütmesi gerektiğini belirttik. Hatta bu çalışmaları daha güçlü yapmanın yollarını birlikte arayalım çağrıları da yaptık.

Millet İttifakı’nın HDP’ye sessizlik önerdiğini ve görünmez kılmak istediğini bunun aynı zamanda Rojava’daki işgalin hiç gündeme gelmemesi demek olduğunu ve buna karşı yapılması gerekenin eylemli mücadeleyi kitlesel başkaldırılarla büyütmekten geçtiğini vurguladık.

Aydınlı’da “Rojava’nın Düşmanı Ezilenlerin de Düşmanıdır. Yaşasın 1 Mayıs Biji Yek Gulan”, “HDP’yi Kapattırma, Vekillerine, Belediyelerine Sahip Çık- Yaşasın 1 Mayıs Biji Yek Gulan” yazılı ozalitlerimiz ve “1 Mayısta HDP’yi Savunalım” afişlerimizle çalışma gerçekleştirdik.

Kadıköy’den Komünistler